Czterokrotny mistrz olimpijski wraca do rywalizacji

0
114

W czerwcu zeszłego roku Farah złamał stopę i od tego czasu nie wystąpił w żadnych oficjalnych zawodach. Przez kontuzję nie wystąpił między innymi w mistrzostwach kraju, które były jednocześnie kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Biegacz ominął zatem najważniejszą dla sportowców imprezę, na której w przeszłości zdobył aż cztery złote medale. Po dwa w Londynie w 2012 i w Rio de Janeiro w 2016 roku. Oba na dystansach 5 oraz 10 kilometrów.

Dobre wspomnienia z Londynu

Już za nieco ponad dwa miesiące 38-latek ma wrócić do sportowej rywalizacji. Drugiego maja Farah planuje wystartować w biegu na dystansie 10 000 metrów, który odbędzie w stolicy Wielkiej Brytanii.

– Ciężko pracowałem, aby wrócić do formy sprzed kontuzji. Wiem też, że przed sobą mam jeszcze kilka miesięcy ciężkiego treningu – powiedział.

– Mam wspaniałe wspomnienia z tego wydarzenia. Ściganie się w centrum Londynu to coś, co nigdy mi się nie znudzi. Atmosfera wśród uczestników zawsze jest fantastyczna i nie mogę doczekać się, aby być jej częścią ponownie – dodał znakomity lekkoatleta.

Warto zaznaczyć, że Farah święcił w tych zawodach ogromne sukcesy. W przeszłości wygrywał je aż siedmiokrotnie, w tym pięć razy z rzędu w latach 2009-2013. Zwyciężył także w ostatniej edycji, która odbyła się w 2019 roku.

rozniat/TG

, BBC Sport

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj