Debiut Cristiano Ronaldo niespodziewanie się opóźni

0
139

Fani Al-Nassr bardzo liczyli na to, że zobaczą słynnego Portugalczyka w akcji już w czwartkowej potyczce ligowej z Al-Tai. Przed meczem wykupili wszystkie 28 tysięcy biletów, lecz według doniesień “Daily Mail” spotka ich rozczarowanie.

“Wciąż czeka go kara za jego wykroczenie i usłyszał, że nie może zagrać dla Al-Nassr, ujawniło nasze źródło” – przekazał w środę brytyjski dziennik.

Wykroczenie z poprzedniego sezonu

Opóźniony debiut Ronaldo w nowych barwach ma być efektem kary zawieszenia na dwa mecze, którą wymierzyła mu w listopadzie niezależna komisja Angielskiej Federacji Piłkarskiej (FA). Portugalczyka ukarano wówczas również grzywną w wysokości 50 tysięcy funtów.

To wynik incydentu z jego udziałem po kwietniowym meczu Manchesteru United z Evertonem w poprzednim sezonie. Zdenerwowany Ronaldo, schodząc z boiska do tunelu na stadionie Goodison Park, wytrącił nastoletniemu kibicowi telefon z ręki. Wkrótce potem przeprosił na Instagramie, ale to nie zamknęło sprawy. Matka poszkodowanego chłopca stwierdziła, że na skutek tego zdarzenia syn miał posiniaczoną rękę i rozbity ekran telefonu. Niezależna komisja FA uznała zachowanie zawodnika za niewłaściwe i gwałtowne, decydując się zawiesić go na dwa spotkania.


Wideo: Reuters
Prezentacja Ronaldo w Al-Nassr

 

Przepisy FIFA bezwzględne

Były już gracz Czerwonych Diabłów nie zdążył odcierpieć kary w Anglii. Rozwiązano z nim kontrakt po głośnym wywiadzie, w którym krytykował klub. Z kolei po mundialu w Katarze zdecydował się przenieść do Arabii Saudyjskiej. Widmo zawieszenia podąża jednak za nim. Mówi o tym artykuł 12.1 regulaminu FIFA w kwestii statusu i transferów zawodników.

“Każda kara dyscyplinarna do czterech meczów lub do trzech miesięcy, która została nałożona na gracza przez poprzednią federację piłkarską, ale nie została jeszcze odbyta do czasu transferu, będzie egzekwowana przez nowy związek, w którym zawodnik został zarejestrowany, w celu wykonania kary na poziomie krajowym” – przytacza przepisy “Daily Mail”.

FA jeszcze w listopadzie zaznaczyło, że Portugalczyk będzie musiał pauzować przez dwa mecze niezależnie od klubu, który reprezentuje.

“Kara dotyczy meczów o stawkę pierwszej drużyny MUFC, w których jest on uprawniony do gry. Jeśli opuści MUFC przed wykonaniem kary, zawieszenie będzie dotyczyć każdego nowego klubu, do którego dołączy” – przypominają angielscy dziennikarze.

jac/łup

, dailymail.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj