Demonstracja siły O’Sullivana w The Masters

0
68

Transmisje z turnieju Masters w Eurosporcie i Eurosporcie Extra w Playerze

W tym sezonie forma O’Sullivana to istna sinusoida. Jednego dnia potrafi wygrać 6:0, by drugiego przegrać 0:6. Nigdy nie wiadomo, którą twarz pokaże. Z ostatniego turnieju w zeszłym roku, English Open, odpadł, przegrywając z notowanym w środku pierwszej setki Martinem Gouldem 1:4.

Honorowa partia Brecela

W poniedziałek zobaczyliśmy tego lepszego O’Sullivana. Warunki gry dyktował od samego początku. Blisko stupunktowym brejkiem wygrał partię otwarcia, a w drugiej obronił się przed atakiem Brecela. Było 2:0, a zaraz 3:0 – dopiero wtedy Belg był w stanie urwać partię. I jak się szybko okazało, partię honorową.

Na nic więcej Brecela nie było już stać. W kolejnych partiach O’Sullivan wbił 134 i 104 i było już 5:1. Kropkę nad i postawił podejściem w wysokości 53 pkt. Pewne 6:1 z wymagającym przeciwnikiem i 24. awans do ćwierćfinału The Masters.


Wideo: Eurosport
O’Sullivan po awansie do ćwierćfinału Masters

– Dałem dziś z siebie 100 procent. Grałem swoje i liczyłem na dobry wynik. Nigdy nie ma tej gwarancji, ale dziś poszło po mojej myśli. Musiałem opanować emocje, które mi towarzyszyły. Kibice płacą pieniądze i chcą zobaczyć dobry mecz, a ja czasem czuję tę odpowiedzialność. Nie mogę jednak grać z takim nastawianiem. Muszę po prostu robić swoje – stwierdził “The Rocket”.

W niedzielę, pierwszego dnia The Masters, Shaun Murphy po zaciętym meczu pokonał trzeciego w rankingu obrońcę tytułu Neila Robertsona 6:4, a wieczorem Hossein Vafaei nie dał szans Markowi Selby’emu, wygrywając pewnie 6:2.

W ćwierćfinale rywalem O’Sullivana będzie lepszy z pary Mark Williams – David Gilbert. Spotkanie, które wyłoni przeciwnika dla “Rakiety”, we wtorek w sesji wieczornej.

Wcześniej w poniedziałek wieczorem świetnie zapowiadający się pojedynek Marka Williamsa z Davidem Gilbertem. Początek o 20 (studio o 19:40), transmisja w Eurosporcie 1 i Eurosporcie Extra w Playerze.

Wyniki 1/8 finału The Masters:

Neil Robertson – Shaun Murphy 4:6
Kyren Wilson – Stuart Bingham
Mark Allen – Barry Hawkins
Judd Trump – Ryan Day
Mark Selby – Hossein Vafaei 2:6
John Higgins – Jack Lisowski
Mark Williams – David Gilbert
Ronnie O’Sullivan – Luca Brecel 6:1

łup

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj