Djoković może wykorzystać mniej restrykcyjne przepisy

0
321

20-krotny triumfator turniejów Wielkiego Szlema w styczniu nie mógł bronić tytułu w Australian Open, gdyż z powodu braku szczepienia przeciw COVID-19 ostatecznie – po batalii sądowej – został deportowany z antypodów.

Ta sama przyczyna uniemożliwiła 34-latkowi z Belgradu występ w rozpoczętym już prestiżowym turnieju w Indian Wells oraz w drugiej połowie marca w Miami.

– Novak rozpocznie sezon 2022 na „mączce” w Monte Carlo, gdzie dwukrotnie zwyciężył – w 2013 i 2015 roku – głosi wpis na jego stronie internetowej.

Bez konieczności szczepienia

Monaco, gdzie Djoković mieszka, pozwala osobom z zagranicy na wjazd do kraju bez konieczności szczepienia, jeśli wykażą, że przeszli chorobę w ciągu ostatniego pół roku. Serb utrzymuje, że w grudniu był zakażony koronawirusem i ma na to stosowne zaświadczenie potwierdzone przez serbskie władz medyczne.


Getty Images
Novak Djoković podczas turnieju w Monte Carlo w 2019 roku

Start w Monte Carlo będzie dopiero drugim występem „Nole” w tym roku. W lutym odpadł w ćwierćfinale imprezy ATP 500 w Dubaju.

Serb ma szansę na udział w wielkoszlemowym French Open w maju, gdyż Francja luzuje sanitarne obostrzenia i od 14 marca aktualny paszport covidowy nie będzie obowiązkowy, by wjechać do kraju.

W ubiegłym tygodniu Djokovic stracił prowadzenie w światowym rankingu na rzecz Rosjanina Daniiła Miedwiediewa.

Srogi

, PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj