Djoković przerwał pokazowy mecz z Miedwiediewem. “Nie chciałem ryzykować”

0
248

Australian Open 2023 od 16 stycznia na żywo w Eurosporcie i w Eurosporcie Extra w Playerze

– To ścięgno udowe, z którym miałem problemy w zeszłym tygodniu w Adelajdzie – tłumaczył Djoković dziennikarzom po przerwanym spotkaniu. – Po prostu poczułem, że ciągnie i nie chciałem ryzykować niczego gorszego – dodał.

W Adelajdzie sygnalizował podobny problem, również podczas meczu z Miedwiediewem. Jednak wówczas wygrał spotkanie, a później triumfował w całym turnieju.

Już w Melbourne Djoković przegrał pierwszego seta sparingu z Miedwiediewem 4:6. W drugim prowadził 3:2, gdy poprosił o pomoc swojego trenera. Po wykonaniu kilku ćwiczeń wrócił na plac gry, ale zdołał rozegrać tylko kilka piłek, gdy zasygnalizował, że ścięgno wciąż mu dokucza. Z dalszej gry postanowił więc zrezygnować.

– Przeprosiłem Daniiła, który rozumie sytuację. Chcę tylko uniknąć większych problemów przed Australian Open – wyjaśniał Djoković.

Planuje walkę o 22. tytuł

Serbski tenisista wrócił do Melbourne 12 miesięcy po tym, jak przed ubiegłorocznym turniejem został deportowany z Australii po trwającej 10 dni batalii prawnej o prawo występu w imprezie bez obowiązkowego szczepienia przeciw COVID-19. Było ono wówczas wymagane przez australijskie władze i organizatorów Australian Open.

Djoković powoływał się na prawo startu na podstawie zwolnienia medycznego po rzekomym przebyciu choroby, ale w trakcie postępowania ujawniono, że tenisista miał się pojawiać publicznie w czasie, gdy był zakażony. Ostatecznie australijski sąd zadecydował o wydaleniu go z kraju.

Skutkiem deportacji był trzyletni zakaz powrotu na antypody. Został on jednak uchylony jesienią ubiegłego roku, gdy w Australii zmieniły się władze i przepisy dotyczące walki z pandemią COVID-19.

Djoković planuje w Melbourne walczyć o 22. wielkoszlemowy tytuł w karierze i zrównać się pod tym względem w klasyfikacji wszech czasów z Rafalem Nadalem, który będzie bronić wywalczonego przed rokiem tytułu w Australian Open.

Transmisje z pierwszego wielkoszlemowego turnieju w sezonie 2023 już od 16 stycznia w Eurosporcie i w Eurosporcie Extra w Playerze.


Getty Images
Novak Djoković miał problem ze ścięgnem podczas meczu z Daniiłem Miedwiediewem

macz

, tennis365.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj