Dramat utytułowanej skoczkini. “Kontuzja może oznaczać koniec kariery”

0
72

Puchar Świata w skokach narciarskich kobiet w Eurosporcie i w Eurosporcie Extra w Playerze

W niedzielę skoczkinie narciarskie rywalizowały w Ljubnie. Konkurs PŚ wygrała Austriaczka Eva Pinkelnig, która w ten sposób przypieczętowała zwycięstwo w Turnieju Sylwestrowym (obejmował cztery ostatnie zawody – po dwa w Villach i w Ljubnie).

Dramat przeżyła Bogataj, która w pierwszej serii nie ustała próby na 89,5 m. Zawodniczka opuściła skocznię na noszach i została odwieziona do szpitala w Ljublanie. Jak podały słoweńskie media, uszkodziła więzadło krzyżowe w lewym kolanie.


Wideo: Eurosport
Upadek Bogataj w 1. serii niedzielnego konkursu w Ljubnie

“Bez Bogataj kontynuacja sezonu będzie bardzo trudna”

“27-latka doznała kontuzji zaledwie półtora miesiąca przed najważniejszym wydarzeniem sezonu, jej domowymi mistrzostwami świata w narciarstwie klasycznym (w Planicy). Nowa kontuzja może również oznaczać koniec udanej kariery, ponieważ zawodniczka na przestrzeni lat kilkukrotnie dawała do zrozumienia, że nie będzie skakać bardzo długo” – napisał portal Siol.net.

Bogataj trzy lata temu doznała groźnej kontuzji prawego kolana po upadku w Planicy. Przeszła operację, do skakania wróciła po siedmiu miesiącach żmudnej rehabilitacji. Już wtedy rozważała zakończenie sportowej kariery.

W zeszłym roku odniosła największy sukces. W Pekinie zdobyła dwa złote medale olimpijskie (indywidualnie i w konkursie drużyn mieszanych).

– Bez Bogataj kontynuacja sezonu będzie bardzo trudna. Musimy poczekać na oficjalne oświadczenie lekarzy. Życzę jej wszystkiego najlepszego – przyznał trener słoweńskiej kadry Zoran Zupancić.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Bogataj z dorobkiem 249 punktów zajmuje dziewiąte miejsce. Prowadzi Pinkelnig (716 pkt).

kz/po

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj