Efekt Ronaldo już widoczny. Fanów przybywa w zawrotnym tempie

0
77

Kontrakt Ronaldo ma obowiązywać do czerwca 2025 roku, a była gwiazda Realu Madryt, Juventusu i Manchesteru United będzie zarabiać około 200 milionów dolarów rocznie. Na tę zawrotną sumę składają się również umowy marketingowe, więc fortuna dla Portugalczyka nie powinna już tak dziwić. Wszak mało kto potrafi przyciągać zainteresowanie tak jak on.

Miliony obserwujących kibiców

Jeszcze w czwartek profil klubu Al-Nassr na Instagramie śledziło nieco ponad 800 tysięcy osób, choć już wcześniej wydawał się to najbardziej prawdopodobny kierunek dla słynnego 37-latka. Po potwierdzeniu transferu Ronaldo liczba ta podwoiła się w raptem kilka godzin.

W niedzielę 1 stycznia drużynę z Arabii Saudyjskiej na wspomnianej platformie społecznościowej obserwowało już 5,8 miliona fanów. Jak łatwo policzyć w trzy dni przybyło ich aż 5 mln, a to i tak jeszcze niewielki procent kibiców reprezentanta Portugalii w sieci. Konto Ronaldo na Instagramie śledzi 527 mln użytkowników serwisu.

“To coś więcej niż tworzenie historii. To podpis, który nie tylko zainspiruje nasz klub do osiągnięcia jeszcze większych sukcesów, ale i naszą ligę, naród i przyszłe pokolenia chłopców i dziewcząt, aby zostali najlepszą wersją samych siebie. Witaj Cristiano w swoim nowym domu Al-Nassr” – ogłoszono w mediach społecznościowych po podpisaniu umowy. Post w kilkadziesiąt godzin polubiło ponad 30 mln użytkowników na Instagramie.

jac/PO

, Twitter, Instagram

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj