Fatalna kraksa norweskiego kolarza. “Prawdopodobnie doszło do złamania”

0
92

Kolarstwo na żywo oglądaj w Eurosporcie i w Eurosporcie Extra w Playerze

Trasa 65. edycji E3 Saxo Bank Classic tradycyjnie rozpoczęła i zakończyła się w miejscowości Harelbeke. Na dystansie przeszło 204 kilometrów kolarzy czekało kilkanaście charakterystycznych podjazdów wiodących wąskimi, częściowo brukowanymi drogami Flandrii.

“Trafisz na taki krawężnik i może być po sezonie”

W trakcie piątkowej rywalizacji nie zabrakło również upadków, a najpoważniejszy przydarzył się Skaarsethowi. Na niespełna 60 kilometrów przed metą jadący w głównej grupie Norweg zahaczył o rower jednego z rywali.

27-latek urodzony w Lillehammer stracił równowagę i przy dużej prędkości upadł na ziemię. Pech chciał, że uderzył przy tym piszczelem o znajdujący się przy drodze krawężnik, a przez kilka kolejnych minut na jego twarzy widać było grymas bólu.

– Skaarseth trafił do szpitala w Oudenaarde. U Andersa prawdopodobnie doszło do złamania, ale czekamy na wyniki badań. Trzymamy za niego kciuki – powiedział w rozmowie dla TV2 jeden z członków ekipy Uno-X Pro Cycling Team.

– Upadniesz sto razy i jakoś się prześlizgniesz. A upadniesz raz, trafisz na taki krawężnik i może być po sezonie – zauważył komentujący na antenie Eurosportu Adam Probosz.


Wideo: Eurosport
Niebezpieczny upadek Skaarsetha na 58 km przed metą E3 Saxo Classic

W walce o końcowy triumf liczyło się jedynie trzech zawodników. Najszybszy na sprinterskim finiszu był Van Aert, który wyprzedził Holendra Mathieu van der Poela (Alpecin-Deceuninck) oraz Słoweńca Tadeja Pogaczara (UAE Team Emirates).


Wideo: Eurosport
Van Aert wygrał E3 Saxo Classic

rozniat/po

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj