Federer odpowiedział Świątek. “To było szalone”

0
82

Duet Świątek, Hurkacz w niedzielę pewnie poradził sobie z parą Żybek Kułambajewa, Grigorij Łomakin, triumfując 6:3, 6:4. W całym meczu Polacy wygrali 4:1. Już po spotkaniach singlowych byli pewni zwycięstwa w konfrontacji z reprezentacją Kazachstanu. Wcześniej w naszej grupie Szwajcaria pokonała tę ekipę 5:0.

Federer pod wrażeniem

Wynik niedzielnego miksta nie był najważniejszy, ale Świątek zadbała, by o tym spotkaniu zrobiło się głośno w mediach. Przy okazji jednej z niezwykle zaciętych wymian jak w transie odbijała ofensywne uderzenia rywali. Po wyrzucającym dropwoleju Łomakina wydawało się, że jest już bez szans na odpowiedź, jednak Polka w bardzo trudnym położeniu pokazała swój tenisowy geniusz. Zdążyła dojść do piłki już poza polem gry, złapać ją tuż przed zetknięciem z kortem i zmieścić obok słupka ku zaskoczeniu wszystkich.

Rywale z Kazachstanu z niedowierzaniem patrzyli na tę sytuację, kibice szaleli z euforii, a zachwycony Hurkacz mógł tylko złapać się za głowę z wrażenia.

– Jest 1 stycznia, a Iga już ma zagranie roku – skwitował.

Nic dziwnego, gdyż takimi uderzeniami w warunkach turniejowych popisują się tylko największe gwiazdy tenisa. Słynął z nich Federer i to właśnie jego Światek zapytała o ocenę swojego zagrania w mediach społecznościowych. Na odpowiedź nie musiała długo czekać.

“To było szalone” – skomentował zdumiony Szwajcar na Twitterze.

Biało-Czerwoni zagrają o awans ze Szwajcarią 2 i 3 stycznia. W pierwszej edycji United Cup bierze udział 18 drużyn podzielonych na sześć grup.


Getty Images
Iga Świątek i Hubert Hurkacz

jac/TG

, Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj