Górnik Łęczna znów zrzucił Legię do strefy spadkowej

0
192

Dziwny przebieg miała zwłaszcza pierwsza połowa spotkania, bo zdecydowaną przewagę przez większość czasu miała mielecka Stal, natomiast to gospodarze strzelali gole, na przerwę schodząc z dwubramkową przewagą.

Już w 2. min. niezłym strzałem z rzutu wolnego popisał się Krystian Getinger, ale na posterunku był Maciej Gostomski. Później wielokrotnie piłkarze z Mielca próbowali uderzać z dystansu, jednak defensorzy Górnika skutecznie blokowali dostępu do swojej bramki.

Stal grała, Górnik strzelał gole

W okresie zdecydowanej dominacji gości niespodziewane prowadzenie po rzucie rożnym uzyskali piłkarze Górnika. W 23. min. efektowną przewrotką Janusz Gol uświetnił swój 200. mecz w ekstraklasie.

Dziewięć minut później było już 2:0. Jason Lokilo dośrodkował, a Damian Gąska strzałem głową umiescił piłkę w siatce.

Od tej pory podopieczni Kamila Kieresia grali spokojniej, choć główną uwagę skupiali na obronie i wyprowadzaniu kontrataków. Taki styl prezentowali także w drugiej połowie, co w szeregi rywali wprowadzało coraz więcej nerwowości. Przykładem tego może być sytuacja z 55. minuty, kiedy Konrad Wrzesiński fatalnie przestrzelił, mając dogodną okazję do strzelenia kontaktowego gola.

Newspix
Radość graczy Górnika Łęczna po bramce Janusza Gola

Legia znów pod kreską

Dla piłkarzy Górnika jest to siódmy mecz bez porażki. W wiosennej części rozgrywek po trzech remisach do swojego dorobku dopisali trzy punkty pozwalające opuścić strefę spadkową. Kolejny raz, mimo piątkowej wygranej 2:1 z Wisłą Kraków, znalazła się tam Legia Warszawa.

Górnik Łęczna – PGE FKS Stal Mielec 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Janusz Gol (23), 2:0 Damian Gąska (32-głową).

Żółta kartka – Górnik Łęczna: Janusz Gol, Jason Lokilo, Bartosz Rymaniak. PGE FKS Stal Mielec: Mateusz Żyro.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów: 1965.

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski – Gerson Guimaraes, Bartosz Rymaniak, Leandro – Michał Goliński, Jason Lokilo (90+2. Marcel Wędrychowski), Janusz Gol, Damian Gąska (83. Alex Serrano), Szymon Drewniak, Serhij Krykun (61. Daniel Dziwniel) – Bartosz Śpiączka (83. Przemysław Banaszak).

PGE FKS Stal Mielec: Rafał Strączek – Mateusz Żyro, Arkadiusz Kasperkiewicz (70. Bożidar Czorbadżijski), Mateusz Matras, Marcin Flis, Krystian Getinger – Maksymilian Sitek (81. Wiktor Kłos), Maciej Urbańczyk (70. Dawid Kort), Grzegorz Tomasiewicz, Konrad Wrzesiński (61. Maciej Domański) – Dominik Steczyk.