Granerud poszedł za ciosem. Norweg z wyczekiwanym tytułem

0
67

Granerud zdeklasował swoich rodaków, zwyciężając z łączną notą 299,2 pkt. Drugi na podium Marius Lindvik stracił do niego aż 11 punktów. Najlepszą trójkę uzupełnił Johann Andre Forfang (nota 285,6).

Życiowa forma

Jeszcze w piątek Granerud sięgnął po swojego premierowego Złotego Orła, pieczętując triumf w klasyfikacji generalnej TCS w Bischofshofen. Wcześniej był najlepszy w Oberstdorfie oraz Garmisch-Partenkirchen i jedynie w Innsbrucku musiał uznać wyższość prowadzącego w Pucharze Świata Dawida Kubackiego.

Zamiast odpoczynku po wyczerpującym cyklu 26-latek od razu udał się na kolejną skocznię. Podczas krajowych mistrzostw rozgrywanych w Renie potwierdził wyborną formę.

Granerud już po pierwszej serii prowadził różnicą 4,8 pkt nad Lindvikiem. Uzyskał w niej 126 metrów, lądując co prawda o 5,5 m bliżej od mistrza olimpijskiego z Pekinu, ale dokonał tego z rozbiegu obniżonego o dwie belki. W finale scenariusz się powtórzył i Granerud jeszcze powiększył swoją przewagę po skoku na 129,5 m. W drugiej serii najdalej wylądował Forfang – 138,5 m, dzięki czemu wywalczył brązowy medal.

Granerud po zdobyciu złota cieszył się z bardzo udanego początku roku, ale przy okazji przyznał, że teraz przyda mu się trochę odpoczynku.

Tuż za podium mistrzostw Norwegii uplasował się Kristoffer Eriksen Sundal, a piąte miejsce zajął Daniel-Andre Tande. W rywalizacji wzięła udział większość czołowych skoczków z tego kraju. Największym nieobecnym był Robert Johansson.

Puchar Świata w skokach narciarskich powróci w następny weekend. W dniach 14-15 stycznia walka o punkty rozegra się w Zakopanem. Transmisje w Eurosporcie i Eurosporcie Extra w Playerze.

# Zawodnik Punkty
1. Dawid Kubacki (Polska) 930
2. Anże Lanisek (Słowenia) 822
3. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 796
4. Stefan Kraft (Austria) 593
5. Piotr Żyła (Polska) 549
6. Manuel Fettner (Austria) 407
7. Michael Hayboeck (Austria) 303
8. Karl Geiger (Niemcy) 276
9. Kamil Stoch (Polska) 265
10. Jan Hoerl (Austria) 255
25. Paweł Wąsek (Polska) 116
45. Tomasz Pilch (Polska) 8
49. Stefan Hula (Polska) 4
55. Aleksander Zniszczoł (Polska) 2

jac

, nrk.no

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj