Hamlin wraca do zdrowia. Ze szpitala wysłał wiadomość do kibiców

0
70

“Miłość dawana światu wraca z trzykrotnie większą mocą. Jestem wdzięczny wszystkim, którzy wyciągnęli do mnie rękę i pomodlili się. To czyni mnie jeszcze silniejszym w drodze do wyzdrowienia. Nie przestawajcie się za mnie modlić” – napisał Hamlin na Twitterze.

Kilka dni walczył o życie

W miniony poniedziałek futbolista Buffalo Bills doznał zatrzymania akcji serca po zderzeniu z zawodnikiem rywali podczas rozgrywanego w Cincinnati meczu z tamtejszą drużyną Bengals. W stanie krytycznym został przewieziony do miejscowego szpitala, gdzie przez kilka dni lekarze walczyli o jego życie.

Przez cały ten czas gracze innych drużyn NFL i kibice futbolu amerykańskiego na całym świecie wyrażali wsparcie dla zawodnika i jego rodziny.

Przełom nastąpił w czwartek, gdy zespół medyczny stwierdził, że stan neurologiczny Hamlina znacząco się poprawił i rozpoczął proces wybudzania zawodnika ze śpiączki farmakologicznej. Niedługo po tym pacjent zaczął reagować na polecenia i porozumiewać się z lekarzami.

Jego pierwsze pytanie dotyczyło wyniku, jakim zakończyło się spotkanie, w którym doszło do feralnego zdarzenia. Mecz został wówczas przerwany przy stanie 7:3 dla Bengals. Wiadomo już, że nie zostanie dokończony.

W sobotę jego stan poprawił się na tyle, że Hamlin wziął udział w wideokonferencji z kolegami z drużyny.

Na razie nie wiadomo, czy obrońca będzie w stanie wrócić do zawodowego sportu. 24 marca Hamlin skończy 25 lat.

macz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj