10.4 C
Warszawa
poniedziałek, 26 września, 2022

Hokej w szczytnym celu. Mecz TVN24 – Artyści w sobotę w Bytomiu

Musisz przeczytać

OGLĄDAJ MECZ W TVN24 GO>>>

Na tafli lodowiska imienia Braci Nikodemowiczów w Bytomiu pojawią się tak wielkie gwiazdy jak były znakomity hokeista Mariusz Czerkawski, wokalistka Ewelina Lisowska, generał Roman Polko, aktorka Julia Wróblewska, satyrycy Rafał Bryndal i Jacek Łapot, prezenter telewizyjny Robert Kantereit, a także dziennikarze: Arleta Zalewska, Tomasz Olbratowski i Darek Maciborek.

Miesięczny koszt leczenia to 12 tysięcy złotych

Dochód z tegorocznego wydarzenia zostanie przeznaczony na leczenie 10-letniego Kuby Goniwiechy.

Chłopiec cierpi na chorobę Niemanna-Picka, która jest nazywana dziecięcym Alzheimerem. Urodził się 3 października 2011 roku jako zdrowe dziecko. Przez pierwsze trzy lata rozwijał się prawidłowo, jako samodzielny trzylatek poszedł do przedszkola. Wtedy jego rozwój się zatrzymał. – Mijały lata, pojawiały się nowe objawy, padały kolejne diagnozy. W końcu padła ta ostateczna – choroba genetyczna metaboliczna Niemanna-Picka typ C, choroba śmiertelna i nieuleczalna – wspomina Anita Goniwiecha, mama Kuby. Dzisiaj Kuba nie jest już samodzielny. Dwa razy w tygodniu ma rehabilitację, która w jego chorobie jest niezbędna. W Polsce jest lek, który może zatrzymać postęp choroby, jednak koszt miesięcznego leczenia Kuby to około 12 tysięcy złotych.

Podobnie jak przed rokiem, organizatorzy apelują do kibiców o przyniesienie na bytomskie lodowisko maskotek. – Tym razem o maskotki poprosiła Fundacja Centrum Polsko-Ukraińskie, opiekująca się uchodźcami ukraińskimi w naszym kraju. Będzie można je wrzucić na taflę po meczu. Zawodnicy zbiorą pluszaki i wspólnie przekażemy je przedstawicielom organizacji – mówi Paweł Kobyliński, prezes HH Poland i inicjator zbiórki.

Ubiegłoroczny mecz, kiedy zbierano pieniądze na rehabilitację bytomskiego dżudoki Łukasza Wysockiego, zakończył się remisem 7:7.


Wideo: tvn24
Hokejowy mecz TVN24 i Przyjaciele kontra Artyści

pqv

, polskihokej.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img
Najnowsze wiadomości

Niezbędnik przedsiębiorcy. CEIDG tylko w wersji online * Rachunki za energię firmy w domu * Kara umowna w kosztach – nie, a kurs na...

Wniosek o wpisanie firmy w CEIDG tylko online Jeszcze przez 2 lata będzie można na papierze składać wnioski o wpis...
- Reklama -

Więcej podobnych artykułów

- Reklama -