Hurkacz nie dał rady Berrettiniemu. Włosi znów na prowadzeniu

0
75

Po dwóch pojedynkach meczu, którego stawką jest awans do półfinału, był remis 1-1. Najpierw nic do powiedzenia z Lorenzo Musettim nie miał Daniel Michalski, a później planowane zwycięstwo z Martiną Trevisan odniosła Iga Świątek.

Starcie Hurkacza z Berrettinim mogło być kluczowym w meczu Polski z Włochami. Dla obu tenisistów był to pierwszy pojedynek od półfinału Wimbledonu w 2021 roku. Rzymianin wówczas wygrał 3:1 w setach.

Bez rewanżu za Wimbledon

Środowy mecz również rozpoczął lepiej. Wrocławianina przełamał już w pierwszym gemie. Wprawdzie Hurkacz zrewanżował się w czwartym, ale w dziewiątym znów nasz tenisista stracił podanie. To okazało się kluczowe dla losów pierwszego seta. Po 46 minutach gry 16. zawodnik rankingu ATP, który zaprezentował kilka wybitnych zagrań, cieszył się z wygranej 6:4.

Hurkacz nie poddał się. Świetnie się bronił, kilka razy zagrał efektowne smecze. Po wyrównanym początku drugiego seta w szóstym gemie zanotował pierwsze przełamanie. Ścieżkę do zwycięstwa utorował sobie w następnym, podwyższając prowadzenie na 5:2. Wygraną przypieczętował asem serwisowym.

Decydujący set rozpoczął się tak jak poprzedni – obaj tenisiści bronili swojego podania, choć warto zaznaczyć, że aż trzy z czterech pierwszych gemów kończyły się wygranymi do zera. Przełomowy moment nastał w gemie numer sześć. Kluczową, długą wymianę wygrał reprezentant Italii, co oznaczało przełamanie i objęcie przez niego prowadzenia 4:2.

Polak walczył do samego końca, ale nie zdołał odwrócić losów meczu. W dziewiątym gemie Berrettini, po blisko dwóch godzinach gry, postawił kropkę nad i, wykorzystując drugą piłkę meczową.

 

Linette musi gonić wynik

Spotkania w United Cup składają się z pięciu meczów. W środę na korcie w Brisbane czwartą potyczkę singlową rozegrają Magda Linette i Lucia Bronzetti. Mecz zakończy mikst, w którym awizowany jest występ Świątek i Hurkacza oraz Camilli Rosatello i Musettiego, ale skład par może się jeszcze zmienić.

Pierwsza edycja turnieju, który jest nowością w międzynarodowym kalendarzu ATP i WTA, rozgrywana jest w trzech miastach: Perth, Brisbane i Sydney. Bierze udział w niej 18 reprezentacji. Podzielono je na sześć grup, po dwie w każdym w mieście.

Półfinały zaplanowano na piątek i sobotę w Sydney, a finał odbędzie się w niedzielę.

Polska – Włochy 1-2
Daniel Michalski – Lorenzo Musetti 1:6, 1:6
Iga Świątek – Martina Trevisan 6:2, 6:4
Hubert Hurkacz – Matteo Berrettini 4:6, 6:3, 3:6

lukl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj