Hurkacz przegrał z Rublowem i odpadł w Indian Wells

0
270

To była czwarta konfrontacja obu tenisistów i drugie zwycięstwo Rublowa (jednocześnie drugie z rzędu). Poprzednio spotkali się zaledwie trzy tygodnie temu – 25 lutego w półfinale turnieju w Dubaju, gdzie Hurkacz uległ po niezwykle zaciętym pojedynku.

Tym razem bardzo wyrównany był pierwszy set, trwający godzinę i trzy minuty. Obaj zawodnicy mieli nieco kłopotów ze złapaniem odpowiedniego rytmu gry, popełniali dość dużo niewymuszonych błędów.

Hurkacz został przełamany przy stanie 2:2, ale po chwili – przy serwisie rywala – odrobił stratę i wyrównał na 3:3.nDo końca seta nie było więcej przełamań, choć np. przy stanie 5:5 polski tenisista przegrywał już 15-40. Po długim gemie zdołał jednak wyjść z opresji. O losach tego seta musiał zdecydować tie-break. Rublow wygrał w nim trzy pierwsze punkty, a kolejne cztery Hurkacz. Ostatecznie lepszy 7-5 okazał się zawodnik z Moskwy.

W drugiej partii obaj tenisiści dość łatwo wygrywali gemy przy swoim podaniu – aż do stanu 5:4 dla Rublowa. Wówczas Hurkacz przegrał z dobrze returnującym przeciwnikiem wszystkie cztery piłki i w efekcie całe spotkanie.

Trudne warunki

Zawodnicy rywalizowali w trudnych warunkach. Było duszno i gorąco, w momencie rozpoczęcia pojedynku temperatura wynosiła 31 stopni Celsjusza.

Rywalem Rublowa w ćwierćfinale będzie Bułgar Grigor Dimitrow (nr 33.).

W związku z atakiem zbrojnym na Ukrainę rosyjscy tenisiści nie mogą reprezentować swojego kraju. Przy nazwisku Rublowa np. na tablicy wyników nie było więc ani nazwy państwa, ani flagi narodowej.

Rublow już przy okazji wspomnianego turnieju w Dubaju, gdy pokonał Hurkacza, nie ukrywał swojej niechęci do agresji zbrojnej. Przyznał wówczas, że jego udział w półfinale turnieju w Dubaju nie jest istotny.

– W takiej sytuacji zdajesz sobie sprawę, jak ważny jest pokój na świecie i szanowanie siebie nawzajem bez względu na wszystko, bycie zjednoczonym – podkreślił. Tenisista z Moskwy wyraził wówczas swoje poglądy także za pośrednictwem Instagrama. Opublikował rysunek dwóch przytulających się postaci w kolorach flag Ukrainy i Rosji.

Teraz Miami

Teraz Hurkacza czeka występ w turnieju ATP Masters 1000 w Miami, gdzie będzie bronić wywalczonego rok temu tytułu.

W drugiej rundzie turnieju w Indian Wells odpadł Kamil Majchrzak.

Wynik meczu 1/8 finału (4. runda):

Andriej Rublow (7) – Hubert Hurkacz (Polska, 11) 7:6 (7-5), 6:4. (PAP)

TG

PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj