Jan Hirt wygrał kolarski wyścig Tour of Oman 2022

0
138

Kolarstwo oglądaj w Eurosporcie i Eurosporcie w Playerze

Szósty i ostatni etap wyścigu Dookoła Omanu padł łupem kolumbijskiego sprintera Fernando Gavirii (UAE Team Emirates). Podczas szybkiego finiszu na Matrah Corniche wyprzedził od drugiego Kadena Grovesa (BikeExchange-Jayco) i trzeciego Amaury’ego Capiota (Arkea-Samsic). Na dziewiątym miejscu finiszował Szymon Sajnok (Cofidis).

W klasyfikacji generalnej Hirt wyprzedził o minutę Masnadę. Na trzecim stopniu podium stanął Portugalczyk Rui Costa (UAE Team Emirates), który do Hirta stracił 1.16.

Sajnok ukończył rywalizację na 55. miejscu, tracąc do zwycięzcy blisko 24 minuty.

Premierowy wyścig World Touru

W niedzielę w sąsiednich Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozpocznie się wyścig UAE Tour, otwierający cykl World Tour. Swój skład ogłosiła już ekipa UAE Team Emirates. Tytułu będzie bronić dwukrotny zwycięzca Tour de France Słoweniec Tadej Pogacar, a będzie mu pomagać m.in. Rafał Majka.