Jarmołenko bohaterem wieczoru dogrywek

0
58

Ze spotkań rozpoczynających się o godzinie 21.00 najciekawiej zapowiadało się starcie West Hamu z Sevillą. Pierwszy mecz zakończył się wygraną ekipy z Andaluzji 1:0.

W rewanżu londyńczycy – bez Łukasza Fabiańskiego w wyjściowym składzie – wyrównali stan dwumeczu w 39. minucie, kiedy do siatki trafił Czech Tomas Soucek.

Getty Images
Tomas Soucek zapewnił West Hamowi prowadzenie w meczu z Sevillą

Po przerwie wyraźną przewagę uzyskali Anglicy, ale nie potrafili skruszyć defensywy wicelidera ligi hiszpańskiej. Do rozstrzygnięcia losów rywalizacji potrzebna była dogrywka.

Od jej pierwszej minuty walczył Jarmołenko, którego menedżer Młotów posłał w bój tuż przed końcem podstawowego czasu.

I to właśnie Ukrainiec został bohaterem wieczoru. W 112. minucie wykorzystał podanie Pablo Fornalsa i podwyższył na 2:0 w meczu i 2:1 w dwumeczu.

Po bramce – jak się okazało, na wagę awansu – wzniósł ręce ku górze.

Betis nie uratował honoru miasta

Do kolejnej fazy nie awansował też drugi klub z Sewilli, która 18 maja będzie gościć finalistów tegorocznej edycji Ligi Europy.

Betis, po porażce na Estadio Benito Villamarin 1:2 z Eintrachtem Frankfurt, w rewanżu wygrał szczęśliwie 1:0 po trafieniu Borjy Iglesiasa w 90. minucie. I tu potrzebna była dogrywka, która zakończyła się w równie dramatycznych okolicznościach. W jej doliczonym czasie piłkę do własnej bramki wpakował Guido Rodriguez, w związku z czym przy remisie 1:1 z awansu mogli się cieszyć piłkarze z Frankfurtu.

W innym spotkaniu Lyon mierzył się Porto. W zdecydowanie lepszej sytuacji byli Francuzi, którzy wygrali wyjazdowy mecz 1:0. W rewanżu już po niecałym kwadransie gospodarze objęli prowadzenie po strzale Moussy Dembele. Na 1:1 w 27. minucie wyrównał Pepe, ale na więcej Portugalczyków nie było już jednak stać. W najlepszej ósemce zameldowali się zatem popularni Olimpijczycy.

Wcześniej, po rewanżach rozgrywanych od 18.45, do 1/4 finału awansowały FC Barcelona, Atalanta, Rangers oraz Braga. Wskutek wyrzucenia z rozgrywek rosyjskiego Spartaka Moskwa walkowerem do ćwierćfinału przeszedł także RB Lipsk.

Wyniki rewanżów 1/8 finału Ligi Europy:

Godzina 18.45

Galatasaray – FC Barcelona 1:2 (Wynik pierwszego meczu 1:1, Awans: FC Barcelona)
Bayer Leverkusen – Atalanta 0:1 (Wynik pierwszego meczu 2:3, Awans: Atalanta)
Crvena Zvezda – Rangers 2:1 (Wynik pierwszego meczu 0:3, Awans: Rangers)
Monaco – Braga 1:1 (Wynik pierwszego meczu 0:2, Awans: Braga)

Godzina 21.00

Eintracht Frankfurt – Betis 1:1 po dogrywce (Wynik pierwszego meczu 2:1, Awans: Eintracht Frankfurt)
Lyon – Porto 1:1 (Wynik pierwszego meczu 1:0, Awans: Lyon)
West Ham – Sevilla 2:0 (Wynik pierwszego meczu 0:1, Awans: West Ham)
Spartak Moskwa – Lipsk (Walkower, Awans: Lipsk)