“Jestem wyjątkowym graczem, dlatego mój kontrakt jest wyjątkowy”

0
65

Sensacyjny transfer 37-latka wzbudził wiele kontrowersji. Kibice wypominają piłkarzowi, że w jednym z wywiadów w 2015 roku powiedział, że karierę chciałby zakończyć “z godnością”, a nie w “Stanach, Katarze czy Dubaju”. Zresztą podobny wydźwięk miała jego wypowiedź w niedawnej głośnej rozmowie z Piersem Morganem, po której Manchester United rozwiązał z nim kontrakt.

Nowy klub Ronaldo znalazł w Arabii Saudyjskiej. Do czerwca 2025 roku ma występować w zespole lidera tamtejszej ligi Al-Nassr, a za sezon gry zarobi kosmiczne 200 mln euro (ponad 16 mln miesięcznie). To największa umowa w historii futbolu. Portugalczyk zostawił w tyle Kyliana Mbappe i Leo Messiego z PSG.

– Jestem wyjątkowym graczem, dlatego mój kontrakt jest wyjątkowy, dla mnie to normalne – odparł w swoim stylu we wtorek na pierwszej konferencji prasowej w nowym klubie.


Wideo: Reuters
Ronaldo na pierwszej konferencji jako piłkarz Al-Nassr

 

Ronaldo: miałem wiele propozycji

Podczas wydarzenia pochodzący z Madery napastnik podziękował władzom klubu za możliwość reprezentowania tego saudyjskiego zespołu.

– Jestem bardzo dumny z podjęcia tak ważnej decyzji w moim życiu i wdzięczny, że będę mógł wpłynąć na rozwój piłki wśród graczy młodego pokolenia, także kobiet. Chcę zmienić tutejsze postrzeganie piłki nożnej. Dla mnie to wyzwanie, ale czuję się też bardzo szczęśliwy i dumny – podkreślił.

Ze słów pięciokrotnego zdobywcy Złotej Piłki wynika, że nie zamierza wracać do Europy. – Wygrałem wszystko, grałem w najważniejszych klubach w Europie, a teraz czas na nowe wyzwanie w Azji. W Europie moja praca dobiegła końca – zaznaczył.

– Mogę teraz powiedzieć, że miałem wiele propozycji, m.in. z europejskich klubów, Brazylii, Australii i Stanów Zjednoczonych. Nawet w Portugalii wiele klubów próbowało mnie sprowadzić, ale dałem słowo temu klubowi. Będę rozwijał tu nie tylko futbol, ale także inne części tego kraju – dodał.

Po zakończeniu krótkiej konferencji piłkarz spotkał się z zawodnikami An-Nassr, a następnie wybiegł na murawę stadionu. W trakcie prezentacji graczowi z Portugalii towarzyszyła rodzina.


Getty Images
Najbliższa rodzina towarzyszyła Ronaldo na prezentacji

CR7 w obecności rozemocjonowanych kibiców, którzy skandowali na stadionie “Ronaldo!, Ronaldo!”, zapewnił, że będzie grał dla saudyjskiego klubu tak, “aby sprawić ludziom wiele radości”. Potem na oczach kibiców wziął udział w pierwszym treningu z nowymi kolegami.


Getty Images
Ronaldo już po pierwszym treningu w Al-Nassr

lukl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj