Kamila Karpiel odsunięta od składu kadry narodowej skoczkiń

0
277

Informację potwierdził w rozmowie z portalem skijumping.pl trener kadry kobiet Łukasz Kruczek.

– Karpiel została odsunięta od szkolenia i udziału w zawodach do końca sezonu. Przeszła na szkolenie klubowe – oświadczył.

– Od grudnia trenowała praktycznie indywidualnie, ale poziom nie zmienił się w oczekiwany sposób. Do tego doszło kilka mniejszych problemów, które się skumulowały. Teraz, kiedy jest ciężko, grupa potrzebuje przede wszystkim spokoju i koncentracji. Sezon jeszcze trwa, chcemy się skupić na pracy – podkreślił Kruczek.

Sezon rozczarowań

Karpiel, podobnie jak pozostałe reprezentantki Polski, notuje fatalny sezon. Ani razu nie potrafiła zapunktować w Pucharze Świata i nic nie wskazywało na to, że jej forma szła w górę. Z tego powodu nie pojechała na igrzyska olimpijskie w Pekinie.

Poza tym w środowisku coraz częściej podważano również jej podejście do sportu. Pojawiały się plotki, że Karpiel nie prowadzi się najlepiej, co przekłada się na jej problemy z wagą.

Większość kibiców nie ma jednak wątpliwości, że słabe wyniki to przede wszystkim wina Kruczka. O zwolnieniu 46-latka na razie nie ma jednak mowy.

Następne zawody Pucharu Świata kobiet odbędą się w najbliższy weekend w Hinzenbach.

Skrz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj