Kiedyś twierdza, teraz punktują tam wszyscy. Niechlubna seria Atletico

0
294

W tym sezonie mistrzowie Hiszpanii rzadko dają kibicom powody do radości. W Primera Division drużyna Simeone po 25 kolejkach zajmuje dopiero piąte miejsce, tracąc do lidera – Realu Madryt – 15 punktów. W Lidze Mistrzów nie jest lepiej – wprawdzie piłkarzom Rojiblancos udało się awansować do 1/8 finału, ale zrobili to w marnym stylu – w sześciu spotkaniach fazy grupowej, zdobywając tylko siedem punktów.

Półtora roku bez wygranej w domu

Przez większość środowego starcia 1/8 finału wydawało się, że Atletico odniesie w końcu przekonujące zwycięstwo na Wanda Metropolitano. Gospodarze objęli prowadzenie już w 7. minucie po golu Joao Feliksa. Mogli je podwyższyć tuż przed przerwą, ale Sime Vrsaljko trafił w poprzeczkę. Potem jeszcze jego wyczyn skopiował Antoine Griezmann.

Drużyna angielska obudziła się dopiero po zmianach przeprowadzonych przez trenera Ralfa Rangnicka. I właśnie rezerwowy Anthony Elanga w 80. minucie nie dał szans Janowi Oblakowi. Skończyło się remisem 1:1. To siódmy z rzędu mecz Atletico w Madrycie w Champions League bez wygranej. Aż trudno uwierzyć, że stadion, który kiedyś był twierdzą, teraz nie pomaga gospodarzom.

Po raz ostatni kibice tej drużyny cieszyli się z domowego zwycięstwa w najcenniejszych klubowych rozgrywkach 27 października 2020 roku w spotkaniu z Salzburgiem (3:2). Potem Lokomotiw Moskwa, Bayern Monachium, Chelsea, FC Porto, Liverpool, AC Milan i w środę MU ucierały nosa gospodarzom.

“Niesprawiedliwość pisana wielkimi literami”

Mimo remisu, hiszpańscy dziennikarze tym razem pochwalili piłkarzy Simeone. “Mała nagroda dla dobrego Atletico” – podkreśla na okładce “Marca”, dodając, że w rewanżu “będą musieli zagrać o wszystko na Old Trafford”. “Niesprawiedliwość pisana wielkimi literami” – w ten sposób wynik ocenił dziennik “AS”.

Po meczu trener Atletico został zapytany przez jednego z dziennikarzy o szanse jego zespołu na awans.

– Nie możesz kontynuować gry w Lidze Mistrzów bez wygrania meczu, ale od 1/8 finału jest to możliwe – odpowiedział Simeone, wzbudzając tym samym kontrowersje.