Koledzy pocieszali płaczącego piłkarza Barcelony

0
116

Pierwsza połowa należała do przyjezdnych z Neapolu. W 29. minucie prowadzenie dał im Piotr Zieliński. Rezultat 0:1 utrzymał się do 59. minuty. Wtedy po analizie VAR sędzia podyktował rzut karny dla Dumy Katalonii, którą na gola zamienił Torres.

„Skończył ze łzami”

Mimo wyraźnej przewagi w końcówce i przedłużenia meczu przez sędziego aż o 10 minut gospodarze nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Najwięcej pretensji miał do siebie Torres, który w całym meczu nie wykorzystał czterech świetnych okazji.

Chwilę po ostatnim gwizdku telewizyjne kamery pokazały zapłakanego Hiszpana i pocieszającego go nie tylko kolegów z drużyny, ale też zawodników Napoli.

Widok płaczącego Torresa zdominował piątkowe okładki hiszpańskich gazet. „Ferran trafił z karnego, ale skończył ze łzami w oczach po zmarnowanych sytuacjach” – odnotowuje „Marca”.

Xavi broni Torresa

Napastnika, który na Camp Nou trafił zimą z Manchesteru City, wziął w obronę trener Barcelony Xavi Hernandez.

– To samo działo się w przypadku Luisa Suareza podczas jego pierwszych meczów. Później okazał się jednym z najlepszych strzelców w historii klubu. Koszulka Barcelony waży kilka kilogramów więcej – zauważył były legendarny pomocnik Blaugrany.

Piłkarz, który niebawem skończy 22 lata, w dotychczasowych sześciu występach w nowych barwach, wliczając wszystkie rozgrywki, zdobył dwie bramki. Xavi docenia inne jego walory.

– Osobowość Torresa, głębia gry, tworzenie okazji, to, co daje zespołowi… Jestem zachwycony, że mam Ferrana, da nam wiele radości. Całą karierę był skuteczny i dalej będzie. Na treningu jest jednym z tych, którzy strzelają najwięcej goli – podkreślił hiszpański szkoleniowiec.