Kolejna prestiżowa impreza siatkarska w Polsce

0
45

Gdańsk był wcześniej gospodarzem jednego z turniejów fazy zasadniczej tegorocznej edycji Ligi Narodów siatkarzy, a także m.in. meczów zeszłorocznych mistrzostw Europy siatkarzy.

Wielka siatkówka znów w Ergo Arenie

– Kolejny raz siatkówka na najwyższym, międzynarodowym poziomie trafi do Gdańska. Cieszymy się, że najlepsi siatkarze świata z reprezentacją Polski na czele zagrają w lipcu w Ergo Arenie. Zapraszamy wszystkich kibiców na mecze i do wspólnego przeżywania sportowych emocji – powiedział zastępca prezydenta Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu Piotr Borawski, cytowany na oficjalnej stronie Ergo Areny.

Decydująca faza rywalizacji siatkarek odbędzie się w Arlington w amerykańskim stanie Teksas od 12 do 16 lipca. Stany Zjednoczone są też gospodarzem jednego z turniejów fazy zasadniczej mężczyzn – od 4 do 9 lipca zagrają oni w Anaheim.


Getty Images
Polska będzie gospodarzem finałów Ligi Narodów

 

Gwarancja udziału

Przyszłoroczna edycja Ligi Narodów będzie miała taki sam format jak w tym sezonie – w rozgrywkach, zarówno kobiecych jak i męskich, weźmie udział 16 drużyn podzielonych na dwie grupy po osiem. Każdy zespół w ciągu trzech tygodni rozegra 12 spotkań.

Do fazy finałowej awansuje osiem najlepszych drużyn. Ma ona format pucharowy, co oznacza, że gra rozpocznie się od ćwierćfinałów, a następnie odbędą się półfinały i finał. Jako gospodarz Polacy mają zagwarantowane miejsce w tym turnieju, bez względu na wyniki fazy zasadniczej. Biało-czerwone będą musiały powalczyć o awans w trakcie trzech turniejów pierwszego etapu rozgrywek.

To prawdopodobnie nie będzie jedyna ważna impreza siatkarska w Polsce w przyszłym roku. Wszystko wskazuje na to, że nasz kraj zorganizuje kwalifikacje olimpijskie kobiet.

srogi/TG

, PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj