Kolejna zmiana w życiu Therese Johaug. O wiele ważniejsza niż złote medale

0
155

– Jest to o wiele ważniejsze niż wszystkie moje złote medale – powiedziała biegaczka na antenie kanału telewizji NRK.

Jeszcze tej zimy weźmie ślub z mistrzem świata w wioślarstwie z 2013 roku Nilsem Jakobem Hoffem, jej partnerem od ośmiu lat, a dziecko ma się urodzić pod koniec pierwszej połowy roku. Wesołą nowiną podzieliła się także w mediach społecznościowych.

Nie wyklucza powrotu

Johaug zakończyła karierę w marcu po zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie, gdzie zdobyła cztery złote medale – w biegu łączonym na 15 kilometrów, na 10 kilometrów techniką dowolną, na 30 kilometrów techniką klasyczną i w sztafecie.

Podczas kariery zdobyła w sumie sześć medali olimpijskich – cztery złote, srebrny i brązowy. Jest też 14-krotną mistrzynią świata i trzy razy wygrała Puchar Świata w punktacji generalnej, notując 80 zwycięstw indywidualnie.

34-letnia Norweżka zasugerowała we wrześniu, że nie wyklucza powrotu do rywalizacji na mistrzostwa świata w 2025 roku w Trondheim.

– Moja główna kariera już się definitywnie zakończyła, lecz pozostawiam jeszcze uchylone drzwi. Postanowiłam ich nie zamykać i może powrócę właśnie w Trondheim. Ciąża to nie jest przecież choroba – powiedziała.

 

 


Wideo: Eurosport
Johaug wygrała bieg na 10 km techniką dowolną w Falun

mb

PAP /

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj