Kolejni sponsorzy kończą współpracę z reprezentacją Polski

0
90

W grudniu pojawiły się doniesienia, że współpracy ze związkiem nie przedłuży oficjalny sponsor reprezentacji, międzynarodowa firma telekomunikacyjna T-Mobile, która była darczyńcą on 1 marca 2020 roku.

Teraz okazało się, że współpracy nie będzie kontynuował także producent napojów izotonicznych OSHEE. Firma miała taki sam status jak T-Mobile od 1 sierpnia 2018 roku, a wspomagała finansowo związek i reprezentację od 1 października 2016 roku.

Nie tylko sponsorzy oficjalni

PZPN podał, że również wygasły umowy z oficjalnymi partnerami reprezentacji Polski: wypożyczalnia samochodów 99RENT ( współpraca od 1 sierpnia 2014 roku) i producentem wody mineralnej Ustronianką (od 1 stycznia 2015).

– W imieniu PZPN pragnę serdecznie podziękować za współpracę naszym Oficjalnym Sponsorom i Partnerom. Wspólnie przeżyliśmy wiele bardzo emocjonujących chwil związanych z polskim futbolem. W czasie trwania naszej współpracy reprezentacja Polski brała udział w turniejach finałowych mistrzostw świata i Europy, a nasi Sponsorzy i Partnerzy zawsze ją wspierali, za co jeszcze raz pragnę wyrazić wdzięczność i uznanie. Z pewnością spotkamy się jeszcze na piłkarskim szlaku, w końcu łączy nas piłka – powiedział Sekretarz Generalny PZPN Łukasz Wachowski.


Getty Images
Reprezentacja Polski traci sponsorów

Jak podano w komunikacje na stronie internetowej PZPN, polska federacja piłkarska w najbliższych dniach poinformuje o zawarciu nowych umów sponsorskich.

– Finalizujemy rozmowy zarówno z naszymi obecnymi, wieloletnimi i zaufanymi partnerami, jak i nowymi firmami, które chcą inwestować w sport i rosnąć w siłę wraz z reprezentacją Polski, czyli najważniejszą drużyną w kraju. Mogę już teraz zdradzić, że nasza piramida sponsorska pozostanie wypełniona, a przychody z tytułu umów sponsorskich będą rekordowe w całej historii PZPN – dodał Łukasz Wachowski.

Wielkie pieniądze od Orlenu?

Niedawno pojawiły się doniesienia, że ze sponsorowania chce się także wycofać Biedronka. Sieć sklepów miała także umowę do końca 2022 roku, a jak podaje Business Insider Polska, rocznie przekazywała ponoć dwa miliony złotych.

Polską kadrę w piłce nożnej sponsorują również m.in. Lotos, a po jego przejęciu – Orlen (20 mln zł rocznie plus bonusy). Od maja 2022 roku w gronie darczyńców jest także prywatny operator logistyczny InPost (8-10 mln zł).

Jak spekuluje się w ostatnich tygodniach, Orlen ma zwiększyć przekazywaną kwotę, która będzie rekordowa w historii wspierania reprezentacji Polski.


Wideo: Arleta Zalewska/Fakty TVN
06.12.2022 | Premier Morawiecki: nie będzie rządowych środków na premie dla piłkarzy

srogi/TG

, PZPN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj