Kolejny gol Haalanda nie wystarczył. Everton zatrzymał Manchester City

0
67

Haaland się nie zatrzymuje. W 24. minucie, po indywidualnej akcji Riyada Mahreza, Norweg otrzymał piłkę w polu karnym i płaskim strzałem z około ośmiu metrów otworzył wynik spotkania.

Dla napastnika The Citizens był to już 21. gol w zaledwie 15. ligowym meczu. W poprzednim sezonie Mohamed Salah z Liverpoolu wywalczył koronę króla strzelców zdobywając 23 bramki.

Wydawało się, że gospodarze mają sytuację pod kontrolą. Do 64. minuty, gdy zaskoczył wszystkich Gray. Skrzydłowy popisał się kapitalnym, mierzonym strzałem z okolic narożnika pola karnego. Futbolówka trafiła w okienko bramki strzeżonej przez Edersona. Brazylijczyk nie miał żadnych szans na obronę.

Z powodu wielu przerw w grze sędzia doliczył do drugiej połowy aż 11 minut. W ostatniej akcji spotkania piłkę meczową miał Rodri. Hiszpan fatalnie spudłował, główkując z kilku metrów.

Dla Manchesteru City była to druga z rzędu strata punktów u siebie. Poprzednio, jeszcze przed mundialem w Katarze, The Citizens przegrali 1:2 z Brentford.

Getty Images
Demarai Gray trafił w okienko bramki Manchesteru City

Jak odpowie Arsenal?

Podział punktów na Etihad Stadium najbardziej cieszy fanów Arsenalu. Prowadzący w tabeli Kanonierzy o 18:30 rozpoczną wyjazdowe spotkanie z Brighton & Hove Albion. Ewentualna wygrana ekipy Mikela Artety pozwoli odskoczyć od Manchesteru City już na siedem punktów.

Manchester City – Everton 1:1 (1:0)

Bramki: Haaland 24′ – Grey 64′