Kraj mistrzów świata organizatorem młodzieżowego mundialu. Zmiana w ostatniej chwili

0
78

Niespotykana decyzja o zmianie organizatora nastąpiła, gdy gubernator wyspy Bali, na której miały być rozgrywane mecze, nie wyraził zgody na przyjazd piłkarskiej ekipy Izraela i jej udział w losowaniu turnieju.

Kraj, który żyje i oddycha piłką nożną

Argentyna organizowała już MŚ U-20 w 2001 roku, gdy sięgnęła po tytuł. W sumie piłkarze tego kraju sześciokrotnie triumfowali w tej kategorii wiekowej. W 2005 roku złoto młodzieżowego mundialu zdobył Leo Messi.

“Kraj, który żyje i oddycha piłką nożną, będzie ogromną inspiracją dla gwiazd jutra” – napisał na Instagramie szef światowej piłki Gianni Infantino.

“FIFA z radością ogłasza, że tegoroczna edycja mistrzostw świata FIFA U-20 odbędzie się w Argentynie, ponieważ ojczyzna mistrzów świata otwiera swoje drzwi dla jutrzejszych supergwiazd światowego futbolu. Chciałbym podziękować AFA, a w szczególności jej prezydentowi Claudio Tapii, jak również władzom rządowym, za ich zaangażowanie w organizację tego wspaniałego wydarzenia w tak krótkim czasie” – podkreślił Infantino.

Mistrzostwa zostaną rozegrane w zaplanowanym wcześniej terminie 20 maja-11 czerwca. Losowanie grup odbędzie się w piątek w Zurychu. W 2019 roku tytuł zdobyli Ukraińcy, którzy teraz się nie zakwalifikowali do mundialu.

W 2021 roku mundial nie odbył się z powodu pandemii COVID-19.


Getty Images
Mistrzostwa świata U-20 nie obronią Ukraińcy

 

 

mb

PAP / FIFA.com /

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj