Kubacki walczy z Granerudem również o wyrównanie rekordu

0
58

Puchar Świata w skokach narciarskich na żywo w TVN, w Eurosporcie i w Eurosporcie Extra w Playerze

Rywalizacja w Pucharze Świata w skokach narciarskich to nie tylko walka o zwycięstwa w konkursach, punkty do klasyfikacji generalnej czy rekordy skoczni. To również zmagania w wielu innych kategoriach, uwielbianych przez miłośników rozmaitych zestawień.

Jednym z nich jest liczba kolejnych zawodów, w których skoczkowie zajmują miejsca na podium. A tegoroczna odsłona walki o Kryształową Kulę jest pod tym względem szczególnie interesująca, zwłaszcza dla polskich i norweskich kibiców.

Zacięta walka Polaka z Norwegiem

W pojedynku Kubackiego i Graneruda jest na razie remis. Obaj w tym sezonie stawali na podium po dziesięć razy z rzędu.

Jako pierwszy rozpoczął tę serię Kubacki, który od rozgrywanego 9 grudnia konkursu w Titisee Neustadt aż do pierwszych zawodów w Sapporo nie schodził z “pudła”, stając na jego najwyższym stopniu trzy razy. Znakomitą serię przerwało dopiero 4. miejsce Polaka w drugim konkursie w Japonii.


Wideo: Eurosport
Skok Kubackiego z 2. serii niedzielnego konkursu w Sapporo

Granerud w swój medalowy marsz wyruszył na inaugurację Turnieju Czterech Skoczni. W prestiżowej imprezie wygrał trzy konkursy i klasyfikację generalną, po czym kontynuował swoją fantastyczną serię. Na razie nieskończoną, bo po dwóch kolejnych triumfach w Bad Mitterndorf wciąż ma szanse na poprawę tego wyniku i zbliżenie się pod tym względem do Janne Ahonena.

Słynny Fin w sezonie 2004/2005 stawał na podium Pucharu Świata aż 14 razy z rzędu, 12 z tych zawodów wygrywając.

Norweg w lepszej sytuacji

Granerud jest więc nieco bliżej wyrównania osiągnięcia Ahonnena, ale nie może zepsuć żadnego skoku i wypaść poza podium w najbliższych czterech konkursach. Wtedy liczenie zacznie się od nowa.


Wideo: Eurosport
Lot Graneruda z 1. serii niedzielnego konkursu w Bad Mitterndorf

Kubacki szansę na rozpoczęcie nowej serii kolejnych miejsc na podium, a Granerud na jej powiększenie będą mieli w Willingen, gdzie już w sobotę zostanie rozegrany kolejny konkurs Pucharu Świata. Organizatorzy spodziewają się na widowni kompletu 23,5 tysiąca kibiców, którzy zagrzewać do walki będą najlepszych skoczków i startujące tego samego dnia skoczkinie.

Sobotni konkurs poprzedzą zaplanowane na piątek kwalifikacje (transmisja w Eurosporcie 1 i Eurosporcie Extra w Playerze).

Organizatorzy weekendu ze skokami w Willingen przygotowali w tym roku rekordową w historii rozgrywanych od 1995 roku zawodów pulę nagród. Uczestnicy wszystkich konkursów powalczą o podział ponad 306 tys. euro.


Wideo: Eurosport
Lot Graneruda z 2. serii niedzielnego konkursu w Bad Mitterndorf

Skoki narciarskie Willingen 2023. Program zawodów

piątek, 3 lutego:
13.15 – oficjalny trening
16.00 – konkurs drużyn mieszanych
18.15 – kwalifikacje

sobota, 4 lutego:
16.10 – pierwsza seria konkursu indywidualnego

niedziela, 5 lutego:
14.30 – kwalifikacje
16.00 – pierwsza seria konkursu indywidualnego

Transmisje w TVN, Eurosporcie 1 oraz w Eurosporcie Extra w Playerze. Relacje i wyniki na żywo w .

macz/twis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj