Kubacki: znaleźliśmy coś, co te skoki odblokuje

0
76

Transmisje konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w TVN, Eurosporcie oraz Eurosporcie Extra w Playerze

Wygraną lider Pucharu Świata zapewnił sobie skokiem na 128 metr. – Rzeczywiście ten skok w kwalifikacjach mi się podobał. Na pewno jeszcze jakieś drobne błędy będą, ale to nie są tego typu błędy, które pojawiały się w Oberstdorfie czy w Garmisch. To na pewno jest bardzo duży pozytyw tego dnia – powiedział przed kamerą Eurosportu kilka minut po zakończeniu rywalizacji.


Wideo: Eurosport
Skok Kubackiego z kwalifikacji do konkursu w Innsbrucku

 

Aż do oddania przez niego skoku na prowadzeniu był Kamil Stoch. Lider Pucharu Świata pokonał go o cztery punkty. Reporter Eurosportu Kacper Merk stwierdził, że mógł dać koledze wygrać kwalifikacje.

– Złośliwi powiedzą, że miałem taką lufę, że już się tego dało odpuścić. Ja mu chciałem dać, ale tak wiało pod narty, że mi po prostu wlekło – odparł Kubacki.

TAK RELACJONOWALIŚMY KWALIFIKACJE DO KONKURSU TURNIEJU CZTERECH SKOCZNI W INNSBRUCKU

Kubacki: czasami wystarczy jeden mały detal

On dużo zyskał na zmianie trenera po poprzednim sezonie.

– Znaleźliśmy coś, co te skoki odblokuje i wrócą na odpowiedni poziom – przyznał, komentując współpracę ze Stefanem Thurnbichlerem.

Co je odblokowało?

– Drobne rzeczy w pozycji dojazdowej, które powodują, że jestem w stanie dojechać do progu i lepiej popchać nogą i tyle. To jest niedużo, ale to robi dużo. To są różnice dosłownie kilku centymetrów albo kilka stopni przesunięcia kąta kolan. Drobnostki, które na skoczni ciężko jest wypatrzyć, a na kamerze w systemie slow motion jak się człowiek dobrze przyjrzy – podkreślił zwycięzca kwalifikacji.

Jako że dwóch Polaków uplasowało się zarówno na czele, jak i pod koniec najlepszej “50′, pierwszą serię środowego konkursu zakończą dwa pojedynki Biało-Czerwonych: Kubacki zmierzy się w parze ze Stefanem Hulą, a Stoch z Janem Habdasem.

Czy jest szansa na całą czwórkę w serii finałowej? – Ta skocznia jest dość specyficzna i czasami wystarczy jeden mały detal, który coś odblokuje i się robi dziesięć metrów różnicy w metrach, więc to jest jak najbardziej realny scenariusz – podsumował Kubacki.

Na półmetku walki o Złotego Orła Polak traci do prowadzącego w cyklu Graneruda 26,8 pkt. Zwycięzca konkursów w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen skoczył we wtorkowych kwalifikacjach tylko 116 m i zajął 13. miejsce.


Wideo: Eurosport
Kubacki po kwalifikacjach do konkursu w Innsbrucku

 

Pary z udziałem Polaków w konkursie w Innsbrucku:

(1.) Dawid Kubacki – (50.) Stefan Hula
(2.) Kamil Stoch – (49.) Jan Habdas
(22.) Paweł Wąsek – (29.) Danił Wasiljew
(27.) Piotr Żyła – (24.) Naoki Nakamura

miejsce zawodnik (kraj)
punkty
1. Halvor Egner Granerud (Norwegia)

616,1

2. Dawid Kubacki (Polska) 589,3
3. Piotr Żyła (Polska)

576,0

4. Anze Lanisek (Słowenia) 564,4
5. Karl Geiger (Niemcy) 558,5
6. Andreas Wellinger (Niemcy) 558,3
7. Daniel Tschofenig (Austria) 554,2
8. Kamil Stoch (Polska) 548,8
9. Lovro Kos (Słowenia) 541,8
10. Stefan Kraft (Austria) 541,5
20. Paweł Wąsek (Polska)

487,2

47. Stefan Hula (Polska)

178,4

54. Jan Habdas (Polska) 89,2

lukl/TG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj