Warszawa
poniedziałek, 26 września, 2022

Kubot w drugiej rundzie miksta w US Open. Rozstawiony duet wyeliminowany

Musisz przeczytać

Turniej US Open od 29 sierpnia na żywo w Eurosporcie i Eurosporcie Extra w Playerze

Kubot oraz Hradecka nie byli faworytami piątkowego spotkania. Co więcej, po zaledwie dwóch rozegranych gemach rywale prowadzili 2:0 i wydawało się, że pewnie zmierzają po zwycięstwo w inauguracyjnym secie.

Kubot i Hradecka odwrócili losy meczu

37-letnia Czeszka oraz o trzy lata starszy Polak zdołali jednak odwrócić losy partii, wygrywając ostatecznie 6:4.

W drugiej odsłonie do triumfu wystarczyło im już tylko jedno przełamanie w gemie numer siedem, a mecz – po 76 minutach walki – zakończył się ich triumfem i awansem do 1/8 finału.

O ćwierćfinał polsko-czeska para powalczy już w sobotę wieczorem polskiego czasu. Rywalami będą Japonka Ena Shibahara oraz Chorwat Franko Skugor.

Początek około godziny 22.00. Transmisja tylko w Eurosporcie Extra w Playerze.

US Open. Piłka meczowa ze spotkania 1. rundy Kubot/Hradecka – Schuurs/Middelkoop

Dla Kubota to pierwsza wygrana w tegorocznej edycji turnieju. Wcześniej urodzony w Bolesławcu zawodnik brał także udział w deblu, gdzie jego partnerem był Sander Gille. Polsko-belgijski duet odpadł jednak już w pierwszej rundzie.

Wynik pierwszej rundy miksta US Open:

Łukasz Kubot, Lucie Hradecka (Polska, Czechy) – Matwe Middelkoop, Demi Schuurs (Holandia, 8) 6:4, 6:4