Legendarny Tom Brady ponownie kończy karierę. “Odchodzę na dobre”

0
66

Brady jest jedynym graczem, który siedmiokrotnie wygrał Super Bowl i pięciokrotnie zostawał najbardziej wartościowym uczestnikiem (MVP) finału. W karierze reprezentował drużyny New England Patriots i Tampa Bay Buccaneers.

Poprzednio wrócił po sześciu tygodniach

“Odchodzę na emeryturę. Na dobre” – poinformowała legenda futbolu amerykańskiego w opublikowanym w środę materiale wideo.

Zawodnik już po sezonie 2021 postanowił zakończyć karierę. Wówczas na emeryturze wytrzymał sześć tygodni. Wrócił, aby rozegrać 23. sezon w roli zawodnika.

Do NFL trafił w 2000 roku wybrany w drafcie dopiero ze 199. numerem przez New England Patriots. Do podstawowego składu został włączony już w swoim drugim sezonie, kiedy kontuzji doznał pierwszy rozgrywający. Brady doprowadził drużynę do mistrzostwa, zostając przy okazji najbardziej wartościowym zawodnikiem finału.

Łącznie z Patriots wygrał Super Bowl sześciokrotnie. W 2020 roku przeszedł do Buccaneers i wywalczył z nimi swoje siódme mistrzostwo oraz piąty tytuł MVP. Taką liczbą trofeów nie może się pochwalić żaden inny zawodnik. Brady w dorobku ma m.in. najwięcej zwycięstw odniesionych z zespołami NFL.


Getty Images
Tom Brady

W zeszłym roku ogłoszono, że kiedy Brady zakończy karierę, dołączy do Fox Sports jako ekspert telewizyjny w ramach 10-letniej umowy o wartości 375 milionów dolarów.

45-latek ma irlandzko-polskie korzenie. Jego babcia od strony matki była Polką.

Chiefs i Eagles zagrają o tytuł

W tegorocznym Super Bowl o tytuł mistrzowski zagrają drużyny Kansas City Chiefs i Philadelphia Eagles. Wielki finał ligi NFL zaplanowano na 12 lutego na State Farm Stadium w Glendale w Arizonie.

Uroczysty początek o godzinie 16.30 lokalnego czasu. W Polsce to będzie noc z 12 na 13 lutego (z niedzieli na poniedziałek) i godzina 0.30.

jac/twis

PAP,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj