Lewandowski nie znalazł się w kadrze na najbliższy mecz Barcelony

0
76

Polski supersnajper początkowo miał nie wystąpić w sylwestrowym starciu z Espanyolem (1:1) wskutek trzech ligowych meczów kary, jakie otrzymał za kontrowersyjny gest względem sędziego listopadowego starcia z Osasuną (1:0). Barcelonie udało się jednak wykazać wówczas kreatywnością na drodze prawnej.

Klub odwołał się od ligowej decyzji do kilku podmiotów, w tym do Komitetu Rozgrywek La Liga, Komitetu Odwoławczego RFEF (hiszpańskiej federacji) oraz hiszpańskiego oddziału Trybunału Administracyjnego ds. Sportu (TAS), lecz ostatecznie osiągnął swoje dzięki decyzji Centralnego Sądu ds. Spornych w Madrycie.

Wykluczenie tymczasowo zawieszono, czekając na ostateczną decyzję najwyższej w tym przypadku instancji. Nie wiadomo jednak, czy TAS zdoła w tym tygodniu się zebrać i rozpatrzyć wniosek Barcy.

Gdyby do zebrania ostatecznie nie doszło w najbliższych dniach lub też apelacja zostałaby finalnie rozpatrzona pozytywnie, Lewandowski zagrałby w niedzielnym hicie 16. kolejki LaLigi z Barceloną.

W środę, w pucharowym starciu z rywalem trzecioligowym, nie wystąpi niezależnie od wszystkiego. Polak, podobnie do chociażby Pedriego, nie znalazł się w kadrze zespołu na wyjazd na przedmieścia Walencji.

– Liczę na to, że Robert zagra z Atletico. Obecnie kara jest zawieszona – Xavi wyraził nadzieję na wtorkowej konferencji prasowej.

 

 

mb/TG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj