“Lewandowski przywróci blask El Clasico”

0
70

Gazeta “Sport” wskazuje, że przybycie wielkiej klasy piłkarza, za jakiego dziennik uznaje Lewandowskiego, przywróci rangę klasykom rozgrywanym pomiędzy klubami najbardziej zasłużonymi dla hiszpańskiej piłki.

Barceloński dziennik twierdzi, że o ile kiedyś kibiców w czasie El Clasico elektryzowała rywalizacja pomiędzy Lionelem Messim z FC Barcelona a Cristiano Ronaldo z Realu Madryt, o tyle w najbliższym sezonie będzie to pojedynek pomiędzy Lewandowskim a Karimem Benzemą.

Wydawany w stolicy Katalonii dziennik zauważa, że prezentacja Lewandowskiego na Camp Nou odbędzie się na początku sierpnia, gdyż Barca powróci z amerykańskiego zgrupowania dopiero 30 lipca.

Ceremonia powitalna Lewandowskiego w Miami, gdzie przebywa z drużyną, zaplanowana jest natomiast na poniedziałek.

Kiedy debiut Lewandowskiego w Barcelonie?

“El Mundo Deportivo” twierdzi, że istnieje szansa, że polski napastnik wybiegnie we wtorek na murawę miejscowego stadionu w swoim pierwszym meczu w barwach FC Barcelona. “Duma Katalonii” zmierzy się w nim z miejscowym Interem Miami.

Z kolei kataloński dziennik “La Vanguardia” odnotowuje, że z powodu przedłużonych negocjacji pomiędzy dotychczasowym pracodawcą “Lewego”, Bayernem Monachium a władzami FC Barcelona polski napastnik dotarł na Florydę dopiero w niedzielę, ale to on stał się “bohaterem” amerykańskiego zgrupowania “Dumy Katalonii”.

Hiszpańskie media publikują nagrania z pierwszych spotkań polskiego piłkarza z dyrekcją klubu i kolegami z nowej drużyny, która w drugiej połowie lipca przebywać będzie na tournee w Stanach Zjednoczonych w kilku miastach.

“Lewy” już 30 maja, na zgrupowaniu kadry narodowej, powiedział, że jego historia z Bayernem dobiegła końca. W monachijskim klubie występował od 2014 roku. Spekulacje na temat jego transferu trwały półtora miesiąca. W sobotę zarówno mistrz Niemiec, jak i Barcelona potwierdziły, że osiągnęły porozumienie ws. transferu. Ma kosztować 50 mln euro.


Wideo: tvn24
Kiedy pierwszy trening Lewandowskiego z Barceloną?

pqv

, PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj