Linette grała koncert, rywalka się wściekała. Ucierpiała rakieta

0
53

Australian Open oglądaj na żywo w Eurosporcie i Eurosporcie Extra w Playerze

Linette pierwszy w karierze wielkoszlemowy ćwierćfinał zaczęła źle, od straty podania. Moment był zatem trudny, bo zanim mecz na dobre się rozpoczął, Polka musiała myśleć o odrabianiu strat. Zrobiła to błyskawicznie, już w drugim gemie, a później zaczęła tenisowy koncert.

“Pożegnanie rakiety z turniejem”

Drugie przełamanie i niezwykła pewność przy własnym podaniu zaprowadziły ją do zwycięstwa w pierwszym secie meczu z byłą liderką światowej listy. Patrząc na obecne notowania, była to niespodzianka. Również dla Pliskovej, która rozczarowania nawet nie próbowała kryć. Tuż po zakończeniu partii cisnęła rakietą o betonowy kort, niszcząc ją.

Magda Linette – Karolina Pliskova: relacja na żywo w .

– Tak wyglądało pożegnanie tej rakiety Karoliny Pliskovej z turniejem i z zawodowym tenisem – komentował sytuację na antenie Eurosportu 1 Marek Furjan.


Wideo: Eurosport
Australian Open. Nerwy Pliskovej po przegranym 1. secie w meczu z Linette

Wyładowana złość pomogła tylko w nieznacznym stopniu. Takim, że drugi set był długo zacięty. Obie miały swoje szanse, ale przełamań brakowało. Przy ostatniej okazji sięgnęła po nie Polka i ma historyczny awans. Została trzecią Polką – po Agnieszce Radwańskiej i Idze Świątek – na tym etapie turnieju.

W półfinale jej rywalką będzie Aryna Sabalenka lub Chorwatka Donna Vekić.


Wideo: Eurosport
Magda Linette awansowała do półfinału Australian Open

pqv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj