Linette: miałam wrażenie, że mój trener zemdleje

0
65

Australian Open oglądaj na żywo w Eurosporcie i Eurosporcie Extra w Playerze

30-letnia Linette, dotychczas 45. w światowym rankingu, potrzebowała 87 minut, żeby pokonać Pliskovą, 31. rakietę świata, która w 2017 roku przez osiem tygodni była liderką listy WTA. Polka wygrała 6:3, 7:5, awansując do półfinału wielkoszlemowej imprezy w Melbourne. To jej największy sukces w karierze.


Wideo: Eurosport
Skrót meczu Linette – Pliskova w ćwierćfinale Australian Open

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ LINETTE – PLISKOVA W

Magda Linette o sztabie szkoleniowym

Podczas konferencji prasowej Linette została zapytana o swój sztab szkoleniowy, który tworzą Brytyjczycy Mark Gellard (jako główny trener) i Iain Hughes.

– Zmartwiłam się, bo miałam wrażenie, że Mark zemdleje pod koniec, bo chyba musiał usiąść. Naprawdę nie czuł się najlepiej – mówiła Polka.

– Mój trener jest bardziej emocjonalny ode mnie. To on przynosi więcej spokoju i doświadczenia. Cieszę się, że mam taką kombinację między nimi. Jeden jest autorytetem dla nas obu. Druga osoba (Hughes – red.), tak jak Mark, “czuje” mnie niesamowicie. Wie, co będzie mi pasować. Odpowiada mi, jak odbija piłki, jak gra ze mną, zawsze wprowadza mnie w bardzo dobry rytm – dodała.

To drugie podejście Linette i Gellarda. Wcześniej współpracowali przez trzy sezony (do października 2020). Brytyjczyk stał za turniejowymi zwycięstwami Polki w Nowym Jorku i Hua Hin (oba rangi WTA 250), do tej pory jedynymi w karierze.

Od zeszłego roku Gellard znów jest trenerem Linette.

– Z Markiem poznaliśmy się w Chinach. On był w tej samej akademii, jak trenowałam jeszcze z Izo Zuniciem i Matko Jelciciem. Kończyłam współpracę z Izo, bo mieliśmy prywatną relację. Izo stwierdził, że trzeba dać kogoś innego z autorytetem, bo przestaję go słuchać. Zaproponował wtedy Marka, którego znaliśmy dwa albo trzy lata z samej akademii, ale tak naprawdę znałam go od siedmiu, może ośmiu lat. Pod koniec 2021 roku, kiedy rozstaliśmy się już z Izo, zapytałam Marka, czy nie chciałby wrócić, bo wygasł mu kontrakt z Shelby Rogers – opowiadała Linette.

– Z Iainem rozpoczęliśmy współpracę na prośbę Marka w zeszłym roku na turnieju w Birmingham podczas sezonu na trawie. Brakowało nam takiego buforu, bo był nim wcześniej Izo. Potrzebowaliśmy osoby, która nas uspokoi, bo kiedy nie szło, mieliśmy w sobie za dużo emocji, oczekiwaliśmy od siebie za wiele. Iain przyszedł, żeby nam pomóc. Zobaczyć pewne rzeczy z innej perspektywy – podsumowała polska tenisistka.


Wideo: Eurosport
Linette o swoim zespole trenerskim na konferencji po ćwierćfinale Australian Open

Linette z Sabalenką w półfinale Australian Open

Rywalką Linette w półfinale Australian Open będzie rozstawiona z numerem piątym Aryna Sabalenka.

Czwartkowy mecz z Białorusinką będzie drugim tego dnia na Rod Laver Arena. Pierwszy półfinał, spotkanie Wiktorii Azarenki z Jeleną Rybakiną, rozpocznie się o godzinie 9.30 polskiego czasu. Linette z Sabalenką powinny wyjść na kort około godz. 11. Transmisje w Eurosporcie 1 oraz Eurosporcie Extra w Playerze, relacja i wyniki na żywo w .

kz/twis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj