Linette wywiązała się z zadania. Polska znów remisuje z Włochami w United Cup

0
66

Australian Open 2023 od 16 stycznia na żywo w Eurosporcie i w Eurosporcie Extra w Playerze

Po porażce Dawida Michalskiego z Lorenzo Musettim, zwycięstwie Igi Świątek z Martiną Trevisan i przegranym spotkaniu Huberta Hurkacza z Matteo Berrettinim, ciężar walki o przedłużenie szans na awans Biało-Czerwonych do półfinału United Cup spoczął na barkach Linette.

Rywalką sklasyfikowanej na 48. miejscu rankingu WTA Polki była notowana sześć pozycji niżej Bronzetti. Ale różnica poziomów, jaką obie tenisistki prezentowały na korcie zdawała się znacznie większa niż owe sześć miejsc w rankingu. Na szczęście na korzyść poznanianki.

Dominacja Linette

Tylko początek spotkania był wyrównany. Obie tenisistki wygrały swoje pierwsze gemy serwisowe, ale później Linette przejęła inicjatywę na korcie. Już w czwartym gemie przełamała 24-letnią Włoszkę i do końca pierwszej partii nie pozwoliła jej na wygranie nawet gema.


W drugiej odsłonie meczu Polka spokojnie kontrolowała przebieg gry. Rozpoczęła drugiego seta od przełamania Włoszki, a po wygranym własnym gemie podwyższyła prowadzenie.

Wtedy nieco zwolniła, pozwalając rywalce na wygranie własnego podania. W piątym gemie Linette przełamała Bronzetti po raz drugi i z dużą przewagą doprowadziła do wygrała seta 6:2.

Dała tym samym Polsce wyrównanie w rywalizacji z Włochami. Po czterech meczach o półfinał turnieju United Cup jest 2-2.

Mikst przesądzi o awansie

Mecz zakończy mikst, w którym awizowany jest występ Świątek i Hurkacza oraz Rosatello i Musettiego, ale skład par może się jeszcze zmienić.

Pierwsza edycja turnieju, który jest nowością w międzynarodowym kalendarzu ATP i WTA, rozgrywana jest w trzech miastach: Perth, Brisbane i Sydney. Bierze udział w niej 18 reprezentacji. Podzielono je na sześć grup, po dwie w każdym w mieście.

Półfinały zaplanowano na piątek i sobotę w Sydney, a finał odbędzie się w niedzielę.

Polska – Włochy 2-2
Daniel Michalski – Lorenzo Musetti 1:6, 1:6
Iga Świątek – Martina Trevisan 6:2, 6:4
Hubert Hurkacz – Matteo Berrettini 4:6, 6:3, 3:6
Magdalena Linette – Lucia Bronzettu 6:1, 6:2

macz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj