Liverpool o awans drżał do końca

0
288

Mistrzom Serie A nie dawano wielkich szans na odmienienie losu na Anfield. Liverpool w rozgrywkach pod egidą UEFA w przeszłości 34 razy zwyciężał w pierwszym starciu na wyjeździe i w takiej sytuacji jeszcze nigdy nie dał się wyeliminować w rewanżu.

Inter w ostatnim tygodniu co prawda przerwał swoją serię pięciu kolejnych meczów bez zwycięstwa, rozbijając Salernitanę 5:0 we włoskiej ekstraklasie. Sprawienie sensacji na Merseyside przerosło jednak możliwości mediolańczyków i mimo wygranej pozostała im już tylko walka o prymat na krajowym podwórku.

Honorowe pożegnanie Interu

Piłkarze Interu przystąpili do wtorkowego starcia dość zachowawczo. Szukali swoich szans pod bramką gospodarzy, lecz zdawali sobie sprawę, że nie mogą za mocno się otworzyć. Jeden gol dla liverpoolczyków praktycznie odebrałby przyjezdnym resztkę marzeń o awansie.

W efekcie do przerwy kibice zgromadzeni na Anfield nie zobaczyli wielu spięć podbramkowych, choć to drużyna prowadzona przez trenera Juergena Kloppa była bliżej powodzenia. W 31. minucie Joel Matip trafił w poprzeczkę.

Druga odsłona zaczęła się od kolejnej znakomitej okazji dla The Reds. Tym razem bliski strzelenia gola był Mohamed Salah, ale piłka obiła tylko słupek.

Wynik udało się otworzyć dopiero po godzinie gry. Niespodziewanie sztuka ta powiodła się Interowi, a konkretnie Lautaro Martinezowi. Argentyńczyk popisał się fantastycznym strzałem z dystansu, nie dając większych szans Alissonowi.

Entuzjazm gości wyparował jednak w mgnieniu oka. Zaledwie chwilę po zdobytej bramce drugą żółtą kartkę obejrzał Alexis Sanchez i osłabił swój zespół.

Grający w dziesięciu mediolańczycy nie byli już w stanie doprowadzić do dogrywki. Bliżej postawienia kropki nad i byli gospodarze. Salah po raz drugi w tym meczu trafił jednak w słupek.