Łomża Vive Kielce nie dała szans Motorowi w Lidze Mistrzów

0
136

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych na żywo w Eurosporcie i w Playerze

Z uwagi na bardzo napiętą sytuację polityczną na Ukrainie nie brakowało obaw, czy Motor zdoła dotrzeć na to spotkanie do Polski. Na szczęście wszystko odbyło się zgodnie z planem, choć goście mieli wyraźne problemy, by wytrzymać tempo narzucone przez zawodników Vive.

Kontrola od początku do końca

Zespół prowadzony przez trenera Tałanta Dujszebajewa rozpoczął mecz w świetnym stylu, imponując skutecznością w ataku. Po zaledwie kilku akcjach gospodarze prowadzili już 4:1 i tylko powiększali przewagę.

Oglądaj

Świetny początek dla Łomży Vive Kielce w meczu z Motorem Zaporoże

Widząc, co dzieje się na parkiecie, szkoleniowiec Motoru Gintaras Savukynas poprosił o pierwszą przerwę po zaledwie sześciu minutach. Jego podopieczni w pierwszej połowie nie byli jednak w stanie wytrzymać naporu kielczan. Przewaga mistrzów Polski w tej części meczu najczęściej oscylowała w okolicach 4-6 goli.

Gospodarze schodzili na przerwę z zasłużonym prowadzeniem 19:13.

Oglądaj

Łomża Vive Kielce na prowadzeniu po 1. połowie meczu z Motorem Zaporoże

Krótko po zmianie stron ukraińska drużyna zdołała zniwelować nieco straty, zbliżając się na różnicę czterech trafień. Kielczanie szybko odzyskali jednak kontrolę i kwadrans przed końcem prowadzili aż 26:18.

Ostatecznie Vive zakończyło tę potyczkę z taką samą przewagą jak po pierwszej odsłonie, triumfując 33:27. Najskuteczniejszy w zwycięskiej ekipie był Nicolas Tournat, który wykorzystał 8 z 10 rzutów.

Oglądaj

Piłkarze Łomży Vive Kielce odnieśli triumf w starciu z Motorem Zaporoże

Znakomita sytuacja w tabeli

Po tym zwycięstwie Vive prowadzi w tabeli grupy B z dorobkiem 18 punktów i ma jeszcze dwa spotkania do zakończenia tej fazy rozgrywek. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy wywalczą bezpośredni awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Po cztery kolejne zagrają o 1/4 finału w fazie playoffs.

Łomża Vive Kielce – Motor Zaporoże 33:27 (19:13)

Łomża Vive Kielce: Andreas Wolff, Mateusz Kornecki – Nicolas Tournat 8, Arkadiusz Moryto 7, Szymon Sićko 5, Arciom Karalek 3, Haukur Thrastarson 3, Alex Dujshebaev 2, Dylan Nahi 2, Miguel Sanchez-Migallon 1, Michał Olejniczak 1, Cezary Surgiel 1, Branko Vujović, Igor Karacić, Daniel Dujshebaev.

Motor Zaporoże: Giennadij Kumok, Maksym Wiunik – Dmytro Horiha 5, Aidenas Malasinskas 4, Barys Puchowski 4, Denis Wasiliew 4, Zachar Denisow 3, Igor Turczenko 3, Wiaczesław Bochan 3, Jurij Kubatko 1, Aleksander Tilte, Carlos Molina, Eduard Krawczenko, Władysław Doncow, Luka Sebetić, Aleksander Kasai.