Łukaszenka świętował jej zwycięstwo. Sabalenka komentuje jego słowa

0
73

Łukaszenka, który stoi na czele Białorusi od 1994 roku, jest od 2020 nieuznawany przez USA, Wielką Brytanię, Kanadę oraz Unię Europejską za legalnego przedstawiciela tego państwa na arenie międzynarodowej z powodu sfałszowanych wyborów.

W styczniu Łukaszenka świętował zwycięstwo Sabalenki w wielkoszlemowym Australian Open, a niedawno oświadczył, że ludzie wiedzą, z jakiego kraju pochodzi zawodniczka, nawet jeśli gra ona pod neutralną flagą.

Od marca ubiegłego roku organizacje tenisowe ATP i WTA zabroniły zawodnikom z Rosji i Białorusi startów pod nazwą lub flagą swojego kraju z powodu wojny prowadzonej na Ukrainie.


Wideo: Eurosport
Skrót meczu Sabalenka – Rybakina w finale Australian Open 2023

Sabalenka: nie mam nic wspólnego z polityką

– Jestem prawie pewna, że to nie pomaga. Nie wiem, co powiedzieć, ponieważ on może komentować moją grę, może komentować, co chce. Nie mam nic wspólnego z polityką. Jeśli po jego przemówieniu Ukraińcy będą mnie bardziej nienawidzić, to co mogę zrobić? – pytała Sabalenka w rozmowie z dziennikarzami w Stuttgarcie.

– Gdybym mogła zatrzymać wojnę, to bym uczyniła tak, ale niestety to nie zależy ode mnie – podkreśliła.

24-letnia Białorusinka dodała, że unika czytania komentarzy na swój temat w internecie. – Będę mogła skupić się na sobie i na grze. Nie popadać w depresję z powodu tej sytuacji – podsumowała.

W środę wieczorem rozstawiona z numerem drugim Sabalenka rozpocznie rywalizację w turnieju WTA w Stuttgarcie od drugiej rundy. Jej przeciwniczką będzie Czeszka Barbora Krejcikova.

W czwartek również od drugiej rundy przystąpi do gry liderka światowego rankingu Iga Świątek. Broniąca tytułu w Stuttgarcie Polka zmierzy się z Chinką Qinwen Zheng.


Getty Images
Aryna Sabalenka

kz/TG

, PAP, Reuters

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj