Masters już bez obrońcy tytułu. Robertson wyeliminowany w meczu otwarcia

0
62

Transmisje z turnieju Masters w Eurosporcie i Eurosporcie Extra w Playerze

Rywalizacja w pierwszej rundzie zakończy się w nadchodzącą środę. Nowego mistrza, który zainkasuje czek na 250 tysięcy funtów, poznamy 15 stycznia.

Inauguracyjnego dnia londyńskich zawodów rozstrzygnie się jeszcze jeden pojedynek pomiędzy Anglikiem Markiem Selbym i pierwszym Irańczykiem w historii tego turnieju Hosseinem Vafaeiem. Transmisja od godziny 19.45 w Eurosporcie 1 oraz bez przerw reklamowych w Eurosporcie Extra w Playerze.

Spóźniony zryw mistrza

Robertson nie potrafi ustabilizować formy w trwającym sezonie, przeplatając znakomite mecze z rozczarowującymi występami. W niedzielnym otwarciu turnieju Masters obrońca tytułu co prawda wygrał pierwszą partię brejkiem 73, ale później dał się zdominować Anglikowi.

Murphy zapisał na swoim koncie pięć kolejnych frejmów w rywalizacji rozgrywanej do sześciu zwycięstw. Po drodze popisał się notowanymi podejściami na 98, 53, 61 oraz 100 punktów. Wydawało się, że przy takiej przewadze nie będzie musiał już drżeć o losy awansu do 1/4 finału.

Australijski snookerzysta przy wyniku 1:5 zaliczył jednak imponującą pogoń za przeciwnikiem. Najpierw W zaciętej siódmej partii zdołał uchronić się przed porażką, a następnie popisał się brejkiem 84, po którym miał już tylko dwa frejmy straty do Anglika. W kolejnym ubiegłoroczny triumfator zawodów poczuł się na tyle pewnie, że atakował nawet maksa. Ostatecznie zatrzymał się na 104 punktach. Marzenia Robertsona o doprowadzeniu do decydującej partii rozpłynęły się dopiero w dziesiątym frejmie. Zaliczył w nim bardzo kosztowną pomyłkę na bili niebieskiej z punktu.


Wideo: Eurosport
Pudło Robertsona na niebieskiej w 10. frejmie 1. rundy Cazoo Masters

Murphy skorzystał na błędach rywala i zameldował się w fazie ćwierćfinałowej. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie lepszy z pary Kyren Wilson – Stuart Bingham.


Wideo: Eurosport
Murphy pokonał Robertsona w 1. rundzie Cazoo Masters

Prawo gry w Masters mają wyłącznie snookerzyści z czołowej szesnastki światowego rankingu. W tej edycji zaproszenia otrzymali również Hossein Vafaei i David Gilbert po tym, jak zawieszono czołowych chińskich zawodników.

Drabinka Masters 2023:

Neil Robertson (Australia, 1.) – Shaun Murphy (Anglia, 9.) 4:6
Kyren Wilson (Anglia, 5.) – Stuart Bingham (Anglia, 12,) środa 11 stycznia, godz. 20

Mark Allen (Irlandia Północna 6.) – Barry Hawkins (Anglia, 10.) wtorek 10 stycznia, godz. 14
Judd Trump (Anglia, 3.) – Ryan Day (Walia, 14.) środa 11 stycznia, godz. 14

Mark Selby (Anglia, 4.) – Hossein Vafaei (Iran, 15.) niedziela 8 stycznia, godz. 20
John Higgins (Szkocja, 7.) – Jack Lisowski (Anglia, 11.) poniedziałek 9 stycznia, godz. 20

Mark Williams (Walia, 8.) – David Gilbert (Anglia, 16.) wtorek 10 stycznia, godz. 20
Ronnie O’Sullivan (Anglia, 2.) – Luca Brecel (Belgia, 13.) poniedziałek 9 stycznia, godz. 14

jac

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj