Matka Pelego wciąż nie dowiedziała się o jego śmierci

0
117

W rozmowie z telewizją ESPN siostra Pelego wyjaśniła, że licząca 100 lat matka “Króla futbolu” sama znajduje się w niezbyt dobrej kondycji zdrowotnej.

“Miał świadomość, że odchodzi”

Dodała, że rodzina nie zdecydowała się poinformować sędziwej kobiety, która – jak przekazała jej córka – “nie zawsze jest świadoma sytuacji”.

Siostra piłkarskiej legendy wyznała, że matka, Celeste do Nascimento, w ostatnich dniach była często informowana przez nią o pobycie w szpitalu Pelego i jego stanie zdrowia.

– Ciągle się za niego modlimy, mówiłam jej w ostatnich dniach – dodała siostra byłego reprezentanta Brazylii.

 

Maria Lucia do Nascimento powiedziała, że sama w ostatnich dniach często odwiedzała słynnego brata. Wyznała, że Pele “miał świadomość, że odchodzi”.

– Po raz ostatni rozmawiałam z nim 21 grudnia. Był spokojny. Wiedział, że odchodzi. Był jednak osobą religijną i twierdził, że jest w rękach Boga – dodała siostra Pelego, trzykrotnego piłkarskiego mistrza świata.


Wideo: Reuters, TVN24
Pele nie żyje

Uznawany za najlepszego w historii piłkarza świata Pele zmarł w czwartek w wieku 82 lat w szpitalu w Sao Paulo w efekcie komplikacji powstałych w rezultacie nowotworu jelita grubego.

mb

; PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj