Media: koniec sagi transferowej w Romie. Zaniolo piłkarzem Galatasaray

0
55

Wedle informacji włoskich dziennikarzy transfer Zaniolo ma kosztować Galatasaray 16,5 mln euro (suma gwarantowana) oraz kolejne 13 mln w ewentualnych bonusach. Sam zawodnik w ekipie ze Stambułu ma zarabiać 3,5 mln euro rocznie. To najdroższa transakcja w historii tureckiej ligi.

Romano potwierdził w mediach społecznościowych, że wszystkie szczegóły zostały zaakceptowane. Oficjalne potwierdzenie i prezentacja w Galatasaray mogą się jednak opóźnić z uwagi na dramatyczną sytuację w tym kraju po trzęsieniach ziemi.

Turcja zamiast Premier League

To zaskakujący kierunek dla jednego z czołowych włoskich talentów ostatnich lat. W najlepszym okresie serwis Transfermarkt wyceniał Zaniolo na 55 mln euro. Jego karierę przystopowały jednak liczne problemy z kontuzjami.

Po niespełna pięciu latach gry w Romie pomocnik postanowił zmienić otoczenie i poprosił o zgodę na odejście. W zimowym oknie transferowym mocno zabiegało o niego Bournemouth i oba kluby uzgodniły nawet wszystkie szczegóły. 23-latek niespodziewanie odrzucił propozycję z Premier League, dodatkowo zaogniając sytuację w rzymskim zespole. Wedle medialnych doniesień liczył na oferty z Milanu i Tottenhamu, które również się nim interesowały. W ich przypadku zabrakło jednak konkretów. Po upłynięciu czasu na przeprowadzanie transakcji w czołowych europejskich ligach Włoch miał już jednak znacznie bardziej ograniczone pole manewru i ostatecznie przystał na propozycję Galatasaray.

Zaniolo związał się z tureckim zespołem umową aż do 2027 roku, ale nie jest powiedziane, że w tamtejszej lidze pozostanie tak długo. Klauzula odstępnego w wysokości 35 mln euro zapisana w jego kontrakcie nie jest specjalnie wygórowana dla bogatych klubów ze Starego Kontynentu. Jeśli pokaże się z dobrej strony w nowych barwach, być może niebawem będzie miał okazję do kolejnej przeprowadzki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj