Media: Platini kandydatem na prezesa francuskiej federacji

0
273

67-letni Platini, były reprezentant Francji, z którą wywalczył mistrzostwo Europy (1984), w latach 2007-2015 pełnił funkcję prezydenta Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA). Później został wykluczony ze świata futbolu na cztery lata w związku z nieprawidłowościami finansowymi, które kosztowały posadę także byłego prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) Josepha Blattera.

W lipcu 2022 roku szwajcarski sąd oczyścił Platiniego z zarzutów, ale Francuz zapewnił wówczas, że nie zamierza podejmować się już roli działacza piłkarskiego w jakiejkolwiek instytucji, ale nie rozstanie się z futbolem i uaktywni się, gdy pojawi się “coś pozytywnego”.


SID
Michel Platini

Obecny prezes w ogniu krytyki

Według “Sueddeutsche Zeitung”, FFF tworzy obecnie plan, którego założeniem jest, że Platini stanie na czele federacji. RMC Sport podał z kolei, że sam prezydent Francji Emmanuel Macron dowiadywał się, czy rzeczywiście jest zainteresowanie Platinim.

Le Graet jest w ogniu krytyki ze względu na wątpliwości dotyczące funkcjonowania FFF. Minister sportu Amelie Oudea-Castera zleciła sporządzenie raportu, który ma zostać opublikowany pod koniec stycznia.

Do tego czasu obowiązki szefa krajowej federacji pełnić będzie Philippe Diallo.

Le Graet “podpadł” także w ostatnich dniach lekceważącymi wypowiedziami o ikonie francuskiego futbolu, jaką jest Zinedine Zidane, aktualnie bezrobotny trener, który był łączony z posadą selekcjonera Trójkolorowych. Przypomniano mu również zachowania seksistowskie, między innymi zaloty do agentki wielu piłkarzy Sonii Souid.

kz/po

, PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj