Michniewicz pożegnał się i przedstawił listę sukcesów

0
82

Władze PZPN kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia poinformowały, że nie przedłużą wygasającej 31 grudnia umowy z Michniewiczem. Trenerowi nie pomogło wykonanie zadań, czyli awans na mundial, wyjście z grupy MŚ (1/8 finału) oraz utrzymanie drużyny w najwyższej dywizji Ligi Narodów.

Kontrowersje wzbudzał styl gry Polaków, a jeszcze bardziej sprawy pozasportowe, zwłaszcza “afera premiowa” i związane z nią nieporozumienia wewnątrz kadry.

Michniewicz żegna się i dziękuje

“Z ostatnim dniem grudnia kończę pracę na stanowisku Selekcjonera Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Za ten najwspanialszy czas w moim życiu chciałbym bardzo podziękować Prezesowi Cezaremu Kuleszy oraz Zarządowi Polskiego Związku Piłki Nożnej za okazanie mi zaufania” – napisał Michniewicz w mediach społecznościowych.

“Bardzo dziękuję za ten wspólny czas wszystkim piłkarzom. Za ich profesjonalizm, pasję, poświęcenie, zrozumienie i dążenie do realizacji wspólnych celów. Dziękuję również całemu sztabowi szkoleniowemu, wszystkim pracownikom Związku, a przede wszystkim Wam, Kibicom biało-czerwonych za wsparcie. Żegnam się z Reprezentacją, której będę cały czas kibicował. Życzę wszystkim w nadchodzącym Nowym Roku dużo zdrowia, uśmiechu i spokoju” – dodał.

Podkreślił na koniec, że to był udany rok dla reprezentacji Polski. Wyliczył powody: 

“Awans na MŚ w Katarze, awans do 1/8 MŚ po 36 latach, utrzymanie w Dywizji A Ligi Narodów, awans do pierwszego koszyka przed losowaniem ME 2024 i dobre losowanie eliminacji ME 2024 w Niemczech” – przedstawił swoją listę Michniewicz.


Instagram
Czesław Michniewicz pożegnał się z kadrą

Trwają poszukiwania następcy dotychczasowego selekcjonera.

“Nasz wybór musi być przemyślany, dlatego nie będziemy deklarować konkretnych dat” – zapowiedział niedawno prezes Kulesza.

twis

PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj