Milik rozruszał towarzystwo. Marsylia z awansem w Pucharze Konfederacji

0
277

W pierwszym meczu obu drużyn Milik strzelił dwa gole, a marsylczycy wygrali 2:1. Było to jego trzecie i czwarte trafienie w Lidze Konferencji.

Milik z ławki w meczu Basel – Olympique

Tym razem trener Jorge Sampaoli postanowił nie wystawiać polskiego napastnika w pierwszym składzie. Początkowo wydawało się, że Milik faktycznie może odpocząć. Piłkarze Olympique stwarzali sobie okazje bramkowe, a najbliżej powodzenia byli w 35. minucie, kiedy mieli rzut karny. Pod nieobecność Milika jedenastki nie wykorzystał Amine Harit.

Z czasem Sampaoli musiał przemeblować skład. W 63. minucie stan rywalizacji w dwumeczu wyrównał bowiem Dan Ndoye.

Minutę później na boisku pojawili się Milik i Gerson i dopiero wtedy goście się obudzili.

Napastnik reprezentacji Polski co prawda tym razem gola nie strzelił, ale uczynili to jego koledzy. W 74. minucie trafił Cengiz Under, a w trzeciej doliczonej minucie gry wynik na 2:1 dla Marsylii ustalił Valentin Robgier.

FC Basel – Olympique Marsylia 1:2 (0:0); pierwszy mecz 1:2

Bramki: Ndoye (63.) – Under (74.), Robgier (90.+3)