Mistrzowski skok. Prolog w Oslo dla Stocha

0
96

KONKURS W OSLO NA ŻYWO W >>>

W tym roku cykl Raw Air jest krótszy niż w poprzednich latach i składa się z trzech konkursów, a do klasyfikacji są wliczane także kwalifikacje przed każdym z nich. Łącznie punktowanych jest dziewięć skoków. Triumfator Raw Air otrzyma 60 tysięcy euro.

Skakało sześciu, awansowało pięciu

Po rywalizacji w Lillehammer karawana skoczków przeniosła się do do Oslo, gdzie w sobotę rozegrano prolog przed konkursem indywidualnym.

Z Polaków jako pierwszy na belce zasiadł Kacper Juroszek, ale 20-latek nie błysnął. Skoczył tylko 113 m i jasnym stało się, że o występ w konkursie będzie bardzo trudno. I rzeczywiście, awansować się nie udało.

Cały sezon Pucharu Świata na żywo w Eurosporcie i Playerze

Oglądaj


Wideo: Eurosport
Skok Juroszka z prologu do sobotniego konkursu w Oslo

Kilka minut później zdecydowanie lepiej poszło Jakubowi Wolnemu i Pawłowi Wąskowi, którzy zgodnie wylądowali na 123. metrze i mogli szykować się do startu w zawodach.

Oglądaj

Skok Wolnego z prologu do sobotniego konkursu w Oslo

Wideo: Eurosport
Skok Wolnego z prologu do sobotniego konkursu w Oslo

TAK RELACJONOWALIŚMY PROLOG W OSLO W >>>

Od młodszych kolegów nie chciał być gorszy Dawid Kubacki. Brązowy medalista niedawnych igrzysk olimpijskich w Pekinie wyraźnie stabilizuje formę i tym razem w dobrym stylu uzyskał 127 m. Z awansem nie było oczywiście najmniejszego problemu. Po swoim skoku był w ścisłej czołówce.

Oglądaj

Skok Kubackiego z prologu do sobotniego konkursu w Oslo

Wideo: Eurosport
Skok Kubackiego z prologu do sobotniego konkursu w Oslo

Dobra postawa kolegów kapitalnie wpłynęła na Stocha, który pofrunął 129,5 m i wskoczył na fotel lidera. Za chwilę 122 m dorzucił Piotr Żyła i mieliśmy już pewność, że w konkursie obejrzymy pięciu Biało-Czerwonych.

Oglądaj

Skok Stocha z prologu do sobotniego konkursu w Oslo

Wideo: Eurosport
Skok Stocha z prologu do sobotniego konkursu w Oslo

Mijały kolejne minuty, swoje próby oddawali coraz lepsi zawodnicy, ale na Stocha mocnego nie było. Rady nie dał mu nawet lider Raw Air Stefan Kraft (127,5 m). Finalnie Polaka nie wyprzedził nikt, Stoch triumfatorem prologu w Oslo przed Mariusem Lindvikiem i Kraftem.

Kubacki był ostatecznie 14., Wąsek 20., Wolny 22., Żyła 27., a Juroszek 58.

Dzięki wygranemu prologowi Stoch awansował na siódme miejsce w cyklu Raw Air. Do prowadzącego Krafta traci 33,3 pkt. Żyła jest dziesiąty, a Kubacki jedenasty .

Transmisja konkursu od godziny 17 w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze. Wyniki i relacja na żywo w .


Eurosport
Wyniki sobotniego prologu w Oslo

pqv/TG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj