Najpierw problemy, później koncert. Świątek w 1/8 finału Indian Wells

0
290

Przed niedzielnym meczem tegoroczny bilans Świątek wynosił 15-3. W pierwszym meczu w Indian Wells pokonała Ukrainkę Anhelinę Kalininę 5:7, 6:0, 6:1, choć – co widać po wyniku – miała problemy w pierwszej partii.

– Ten set to dla mnie zagadka. Nie mogłam zupełnie złapać rytmu – mówiła po spotkaniu.

Teraz jej przeciwniczką był Clara Tauson. Dunka wcześniej uporała się z Brazylijką Maią Beatriz Haddad (6:4, 6:3). 19-latka z Kopenhagi w światowym rankingu zajmuje 40. miejsce, a w Kalifornii została rozstawiona z numerem 29. Wcześniej Polka i Tauson rywalizowały tylko raz – w meczu Billy Jean King Cup lepsza okazała się tenisistka z Raszyna.

Ponownie słaby start, później dominacja

Początkowo pierwszy set układał się po myśli Polki, która zdołała przełamać i wyjść na prowadzenie 4:2 po niezwykle zaciętym gemie. Później coś się jednak popsuło: gładko straciła swoje podanie, a w kolejnym gemie nie zdołała wykorzystać dwóch brejkpointów i rywalka doprowadziła do wyrównania.

Ostatecznie o wygranej Tauson przesądził tie-break, w którym zwyciężyła 7-3. Świątek czterokrotnie traciła punkt po swoim serwisie.

Druga partia wyglądała już zupełnie inaczej. Była mniej zacięta i rozpoczęła się od przełamania w wykonaniu raszynianki. W piątym gemie Świątek powtórzyła swój wyczyn i prowadziła 4:1. Do końca seta dominowała i pewnie wygrała 6:2.

Trzeci set to już koncert Świątek. Polka oddała przeciwniczce tylko jednego gema. W decydującym wykorzystała drugą piłkę meczową i zwyciężyła 6:1.

W 1/8 finału jej przeciwniczką będzie Rosjanka Daria Kasatkina (28. WTA) lub Niemka Angelique Kerber (16. WTA).

Iga Świątek – Clara Tauson 6:7 (3-7), 6:2, 6:1