Natalia Maliszewska poza półfinałem mistrzostw świata, Nikola Mazur szósta

0
83

Cały sezon short tracku oglądaj w Eurosporcie Extra w Playerze

Mazur w pierwszym z ćwierćfinałów przyjechała jako druga, za plecami Holenderki Selmy Poutsmy. W swoim półfinale zawodniczka Stoczniowca Gdańsk znakomicie wystartowała i utrzymywała drugą, premiowaną awansem pozycję. Na swoje nieszczęście na końcu przedostatniego okrążenia straciła równowagę i upadła, żegnając się z marzeniami o medalu.

W trzyosobowym finale B Polka przyjechała przed Włoszkami Arianną Valcepiną i Arianną Sighel, dzięki czemu zakończyła zmagania na szóstej pozycji.


Wideo: Eurosport
Mazur najlepsza w finale B na 500 m w MŚ w short tracku

Rywalizację kobiet na 500 metrów podczas MŚ w Seulu zdominowały Holenderki – zwyciężyła Xandra Velzeboer, druga była Suzanne Schulting, a brązowy medal zdobyła Poutsma.

Maliszewska bez półfinału

Do półfinałów nie awansowała natomiast Natalia Maliszewska.

Druga zawodniczka tego sezonu Pucharu Świata skutecznie przebrnęła do ćwierćfinałów przez dwustopniowe repasaże, co skutkowało sporym ubytkiem sił.

W trzecim biegu 1/4 finału Maliszewska, startująca z najbardziej zewnętrznego pola, próbowała szeroko atakować, ale nie była w stanie doścignąć rywalek i ostatecznie była trzecia. W klasyfikacji dystansu zajęła 13. pozycję.


Wideo: Eurosport
Maliszewska odpadła w ćwierćfinale rywalizacji na 500 m w MŚ w short tracku

Łukasz Kuczyński w czołowej “10”

Więcej szczęścia w ćwierćfinale 500 metrów miał z kolei Łukasz Kuczyński. Startując z trzeciego pola, zdołał wyprzedzić Kanadyjczyka Maxime’a Lauona i awansował do dalszych zmagań.

W półfinale 23-latek świetnie ruszył ze startu i długo utrzymywał drugą pozycję. Na dystansie wyprzedził go jednak późniejszy triumfator Włoch Pietro Sighel, a trzecia lokata i uzyskany czas nie pozwoliły Polakowi na awans do biegu o medale.

W finale B Kuczyński prowadził przez większość dystansu, jednak finisz nie poszedł po jego myśli. Najpierw wyprzedził go Laoun, a na ostatnich metrach upadł i dojechał do mety jako ostatni. Ostatecznie został sklasyfikowany na dziesiątej pozycji.


Wideo: Eurosport
Kuczyński ostatni w finale B na 500 m w MŚ w short tracku

Jedenaste miejsce zajął Diane Sellier. 21-latek w swoim ćwierćfinale przekroczył linię mety jako trzeci, jednak uzyskany czas (41,502 sekundy) nie premiował go do dalszej rywalizacji.

Topolska i Stormowska musiały zapomnieć o medalach

Do biegu o medale na 1500 metrów nie awansowały Gabriela Topolska i Kamila Stormowska. Pierwsza z nich długo przewodziła stawce w półfinale, ale ostatecznie musiała uznać wyższość bardziej doświadczonych rywalek, jak Schulting czy Belgijka Hanne Desmet.

W finale B Topolska była siódma i ostatecznie została sklasyfikowana na 14. pozycji (Stormowska była 20. – zaliczyła upadek w półfinale). Mistrzynią świata została Schulting, a mistrzem – Koreańczyk Park Ji Won.


Wideo: Eurosport
Topolska ostatnia w finale B na 1500 m w MŚ w short tracku

Polskie sztafety poza finałami

Na koniec sobotnich zmagań na torze Mokdong Ice Rink startowały polskie sztafety. W mocno obsadzonym półfinałach Polki w składzie: Maliszewska, Mazur, Topolska i Stormowska, a także mężczyźni (Kuczyński, Michał Niewiński, Sellier, Neithan Thomas) finiszowali na czwartych miejscach i w ostatnim dniu MŚ w Seulu pojadą w finałach B.


Wideo: Eurosport
Polki w finale B sztafety w MŚ w short tracku

Wideo: Eurosport
Polacy awansowali do finału B sztafety w MŚ w short tracku

Szanse medalowe w niedzielnej rywalizacji na 1000 metrów zachowują Maliszewska i Stormowska (pewne udziału w ćwierćfinałach), a w repasażach na tym dystansie powalczy Sellier. Z kolei w półfinale sztafet mieszanych biało-czerwoni zmierzą się z Holendrami, Chińczykami i Amerykanami.

Wyniki:

kobiety

500 m
1. Xandra Velzeboer (Holandia)      41,977
2. Suzanne Schulting (Holandia)     42,450
3. Selma Poutsma (Holandia)         42,567

6. Nikola Mazur (Polska)          wygrana w finale B
13. Natalia Maliszewska (Polska)  odpadła w ćwierćfinale

1500 m
1. Suzanne Schulting (Holandia)    2.31,349
2.  Minjeong Choi (Korea Płd.)     2.31,448
3.  Kim Boutin (Kanada)             2.31,575

14. Gabriela Topolska (Polska)    7. w finale B
20. Kamila Stormowska (Polska)    odpadła w półfinale

mężczyźni

500 m
1. Pietro Sighel (Włochy)           41,166
2. Steven Dubois (Kanada)           41,223
3. Jens van ‘t Wout (Holandia)      41,243

10. Łukasz Kuczyński (Polska)     5 w finale B
11. Diane Sellier (Polska)        odpadł w ćwierćfinale

1500 m
1. Park Ji Won (Korea Płd.)        2.17,792
2. Pietro Sighel (Włochy)          2.17,898
3. Pascal Dion (Kanada)            2.17,986

25. Neithan Thomas (Polska)       odpadł w repesażach
50. Michał Niewiński (Polska) decyzją sędziów przesunięty na ostatnie miejsce

br

; PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj