Nie tylko trofeum i prestiż. Miliony dla zdobywcy Pucharu Polski

0
74

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ LEGIA WARSZAWA – RAKÓW CZĘSTOCHOWA W FINALE PUCHARU POLSKI

Dwa najlepsze jak dotąd i zapewne na sam koniec sezonu ligowego zespoły PKO BP Ekstraklasy oraz dwaj finaliści krajowego pucharu. W trakcie długiego majowego weekendu w Warszawie spotkały się drużyny godne siebie i absolutnie nieprzypadkowe.

Fortuna Puchar Polski: Ile Legia Warszawa zarobi za zwycięstwo w finale?

I w starciu o pierwszy w 2023 roku tytuł doszło faktycznie do rywalizacji bardzo wyrównanej. Ostatecznie Polski Polski wznieśli piłkarze Legii, którzy finałowego przeciwnika pokonali 6:5 po pełnych napięcia rzutach karnych. W czasie podstawowym i dogrywce bramki nie padły.

120 minut wymagającej rywalizacji nie poszły jednak na marne. Dla najlepszej drużyny rozgrywek organizatorzy z PZPN przygotowali bowiem imponującą nagrodę finansową. Do kasy przy Łazienkowskiej trafi aż pięć milionów złotych zagwarantowanych w regulaminie rozgrywek.

Robi wrażenie, prawda? Dodatkowo w tym przypadku potwierdza się, że drugi to ciągle pierwszy z przegranych. Srebrni medaliści zarobią bowiem 760 tysięcy złotych, kwotę ponad sześciokrotnie mniejszą.

Dwa razy mniej od Rakowa zainkasowali z kolei półfinaliści z KKS Kalisz i Górnika Łęczna. Sumy uszczuplone o połowę od tych zarobionych przez ekipy z pierwszej czwórki stały się zaś udziałem ćwierćfinalistów.

Zatem jak widać, również w Pucharze Polski liczy się tylko zwycięzca. Także finansowo.

 

mb/łup

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj