Warszawa
poniedziałek, 26 września, 2022

Nieco ponad godzina na korcie i pewny awans. Hurkacz bliżej obrony tytułu

Musisz przeczytać

Hurkacz i Rinderknech dotąd tylko raz mieli okazję rywalizować na korcie. Francuz był pierwszym rywalem polskiego tenisisty w rozgrywanym na przełomie marca i kwietnia turnieju w Miami. Uległ wówczas Hurkaczowi 6:7 (5-7), 2:6.

Pewne prowadzenie Polaka

Pierwszy set ćwierćfinału w Metz, gdzie Polak występuje w roli obrońcy tytułu, zwiastował powtórkę wiosennego scenariusza. Hurkacz przełamał sklasyfikowanego na 60. miejscu listy ATP Francuza już w 4. gemie, utrzymując prowadzenie do końca pierwszej partii.

Tylko raz, w gemie siódmym, Rinderknech nieco bardziej zdecydowanie stawił opór serwującemu Polakowi. Skończyło się jednak tylko na wyrównaniu, a Hurkacz szybko dał rywalowi do zrozumienia, że gema oddać nie zamierza.

W drugim secie sytuacja się powtórzyła, choć na pierwsze przełamanie Hurkacz musiał poczekać odrobinę dłużej. Powetował to sobie jednak drugim przełamaniem przy kolejnym gemie serwisowym rywala, a chwilę później rozstrzygnął mecz na swoją korzyść i zameldował się w półfinale.