Niemal wszyscy stanęli murem za jej udziałem. Na podium nie kryła wzruszenia

0
69

Raw Air 2023 oglądaj na żywo w Eurosporcie i w Eurosporcie Extra w Playerze

O Ito głośno zrobiło się po środowym konkursie w Lillehammer. Zawodniczka została zdyskwalifikowana, ponieważ sędziowie uznali, że zbyt późno ruszyła ona z belki startowej. Decyzja miała bardzo poważne konsekwencje, bo Japonka spadła z szóstego na 20. miejsce w klasyfikacji generalnej Raw Air.

Nie zabrakło łez Ito

Zgodnie z regulaminem w konkursie w Vikersund mogło wystąpić tylko 15 najlepszych zawodniczek cyklu. I tu do akcji wkroczyły zarówno koleżanki, jak i sztaby trenerskie kilku reprezentacji, które mocno zabiegały o dopuszczenie 28-latki do rywalizacji.

Jury przychyliło się do wystosowanych próśb, a Ito zaprezentowała się na Vikersundbakken znakomicie. Oddała próby na odległość 200,5 oraz 190 metrów, co finalnie dało jej trzecie miejsce.

Na twarzy odbierającej nagrodę skoczkini widać było ogromne wzruszenie. U dwukrotnej indywidualnej wicemistrzyni świata nie zabrakło również łez radości. I pomyśleć, że jej start byłby wykluczony, gdyby nie presja ze strony środowiska skoków narciarskich.


Wideo: Eurosport
Łzy Yuki Ito po niedzielnym konkursie kobiet w Vikersund – Raw Air 2023

Niedzielny konkurs zakończył się zwycięstwem Słowenki Emy Klinec, która lotem na odległość 226 metrów ustanowiła rekord świata kobiet. Drugie miejsce zajęła reprezentantka gospodarzy Silje Opseth.


Wideo: Eurosport
Rekordowy lot Klinec w 1. serii niedzielnego konkursu w Vikersund – Raw Air 2023

rozniat/po

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj